Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Matejka odmietol po zranení ostať v nemocnici

V opatere klubového lekára. Po zákroku ležal Matejka niekoľko minút na ľadovej ploche. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 27. sep 2016 o 22:00

Disciplinárna komisia udelila Jakubovi Makovskému trojmesačný dištanc.

KOŠICE. V pondelok udelila Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) hráčovi Liptovského Mikuláša Jakubovi Makovskému troj-mesačný dištanc za zákrok na obrancu HC Košice Lukáša Matejku.

Ten skončil po spomínanej situácii v nemocnici s otrasom mozgu a zlomeným nosom.

Vlani zasadala Disciplinárna komisia SZĽH kvôli zákroku Adama Lapšanského na banskobystrického hráča Mareka Loskota.

Vtedy ešte hráč HC Košice dostal trest na štyri mesiace, počas ktorého hrával v nižšej zámorskej súťaži a späť do metropoly východu sa už nevrátil.

Asi sa chcel ukázať

Lukáš Matejka sa k tímu oceliarov zatiaľ nepripojil, čaká ho ešte dlhá rekonvalescencia z dôvodu opakovaného otrasu mozgu. Ako reagoval na trest pre súpera, ktorý mu zranenie spôsobil?

„Mne osobne je to viac-menej jedno, keďže mne to už ten čas, ktorý som stratil nevráti späť. Takže je to jeho problém,“ povedal Matejka.

Martinský rodák si na celú situáciu, ktorá predchádzala jeho zraneniu, dobre pamätá.

„Pamätám si na to, čo sa stalo pred tým, čo bolo potom už moc nie. Pozeral som si to aj na videu. Ja som súpera videl a registroval som ho. Puk mi však preskočil hokejku, tak som sa musel pozrieť dole a v tej chvíli ako som odovzdal puk do mňa narazil. Po tomto momente som bol zrazu ospalý a otrasený. To, či tam bol úmysel musí vedieť len on sám. Možno sa chcel ukázať a bol premotivovaný,“ uviedol 26-ročný obranca.

Disciplinárka stanovila výšku trestu Makovskému aj s prihliadnutím na to, že Matejka presiahol dobu liečenia sedem dní.

„Už to budú dva týždne, čo som mimo ľadu. Dostal som od lekára protokol, ktorým sa budem riadiť a uvidím koľko to bude trvať, kým sa vrátim späť na ľad. Dva týždne som v podstate nič nerobil iba oddychoval a sem tam som si dal prechádzku, ale nemal som žiadnu záťaž,“ skonštatoval košický obranca.

Nechce nič uponáhľať

Martinský rodák, ktorý prišiel do Košíc pred aktuálnou sezónou, prezradil presný postup, ktorý musí počas najbližších dní dodržať.

„Musím začať len veľmi zľahka, potom si dám stacionárny bicykel a následne opäť kľudový režim. Potom by som mohol začať zľahka korčuľovať bez kontaktu a následne sa uvidí podľa aktuálneho stavu, či sa budem môcť vrátiť do klasického tréningu. Rozhodne však nechcem nič uponáhľať,“ povedal Matejka.

V nemocnici absolvoval len vyšetrenia, dlhší pobyt však odmietol.

„Veľmi som tam nechcel ostávať, takže som bol u spoluhráča, keďže asi ako každý nemám rád nemocničné prostredie. Trochu sa mi aj čudovali, že by som nemal tak riskovať a mal by som radšej ostať tam. Ja som ale rád, že si ma zobral pod ochranné krídla Peťo Boltun. Spolu s priateľkou na mňa dávali pozor.“

Makovský, ktorý košickému obrancovi zranenie spôsobil, sa ho snažil aj telefonicky kontaktovať.

„Napísal mi dve správy. Aj mi volal, ale nebol som v tom čase pri mobile, tak mi znova napísal. Komunikovali sme teda cez správy. Ospravedlnil sa mi a chcel vedieť ako som na tom,“ uviedol Matejka.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.