Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Matanin vybehal v Budapešti bronz medzi vysokoškolákmi

Sportnet|Publikované 6. nov 2002 o 23:00

Košice - V maďarskej metropole sa v nedeľu konal Európsky pohár vysokoškolákov EUSA v polmaratónskom behu. Trať dlhá 21,0975 km viedla centrom

Budapešti od štadióna Ferencvárosu popri Parlamente, Maďarskej akadémie vied, cez najstarší reťazový most cez Dunaj ako i novšie mosty z časti Buda do Pešti. Medzitým trať križuje a symbolicky vedie starým i novým univerzitným centrom nazvaným "Cesta poznania". V konkurencii 194 vysokoškolákov z desiatich krajín za duom maďarských bežcov tretí do cieľa dobehol Marcel Matanin z TJ Obalservis Košice časom 1:08:20 hod. tentoraz reprezentujúci fakultu humanitných vied UMB B. Bystrica. Bronzový medailista po návrate domov povedal:

"Bežalo sa za veľmi chladného počasia. Neskorší víťaz z Maďarska časom 1:05:50 hod vyrazil dopredu už krátko po štarte a získal náskok na čele pretekov. Väčšinu trate som bežal na druhej pozícii spolu s maďarským bežcom. Preteky sa konali za plnej premávky v meste a môj konkurent mi ušiel práve na jednej križovatke, kde prebehol na červenú. Po náročnej sezóne som dosť unavený, preto som s tretím miestom spokojný."

Jeho študentskí kolegovia z UMB B. Bystrica si počínali tiež dobre. Kornel Biringer z Levoče dobehol na 25. mieste za 1:16:50 hod. a Vladimír Stuľák z Vranova nad Topľou na 27. mieste za 1:17 hod.

Okrem študentov na polmaratónskej trati súťažili aj profesori a trojčlenné družstvá študentov a profesorov. Sprievodným podujatím bol aj masový beh za zdravie na 6 km dlhej trati.