Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Matador neverí na zázraky a namiesto delobuchu na hlave sa rozhodol pre predčasný odchod

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Košice Akurát včera mal Peter Veselovský (na snímke vľavo) 38 rokov, ale namiesto osláv svojich narodenín musel riešiť nepríjemnejšie záležitosti.

Na sklonku uplynulého týždňa sa totiž rozhodol ukončiť pôsobenie v tíme extraligového nováčika zo Spiša. "Tak to vyzerá, že ďalej nebudem pokračovať," riekol stručne jeden z veteránov slovenského ľadu. Už pred zápasom v Liptovskom Mikuláši minulý piatok niečo viselo vo vzduchu, ale nikto z klubu nechcel konkretizovať, čo sa má udiať. Teraz je to už jasné, tento hokejista nenastúpil na zápas. Od utorka neabsolvoval ani tréningový proces. Pravda, neurobil to tajuplne, o svojom úmysle v stredu informoval aj trénerov. "Neboli tým veľmi nadšení, skôr sklamaní, ale ja som si stál za svojím."

Samozrejme, Veselovského ešte čakajú debaty s predstaviteľmi Spišskej Novej Vsi, no vylúčil, že by sa dal ešte prehovoriť. "S najväčšou pravdepodobnosťou si už dres HK neoblečiem. Uvážil som svoje argumenty, v posledných dňoch som nad tým intenzívne premýšľal. Mal som rozhovor s jedným z funkcionárov klubu, hovoril, že počas reprezentačnej prestávky prídu štyria noví hráči, ktorí by mali skvalitniť silu kádra. Nestalo sa však tak. Mužstvo, ktoré funguje teraz, nemôže reálne uvažovať o zázrakoch. Nepotrebujem, aby mi niekto hodil na hlavu fľašku alebo delobuch ako prejav nespokojnosti s hrou. Neviním za situáciu tunajšie pomery, je to celková chyba. Ako vyzerá náš štát, tak je to i s celým športom." Skúsený matador už v lete tušil, že oslabená súpiska nemôže mať veľké oči. Dal sa ale učičíkať prísľubmi, že káder sa posilní. "Nakoniec ale neprišiel nikto." Boli sme zvedaví, či jeho kroky o odchode vychádzali aj z toho, že činovníci nevyplatili hráčom peniaze. Jednak pre to, že to považovali za formu trestu a okrem toho pozastavené boli aj septembrové výplaty. "O to mi vôbec nejde, tieto dôvody za tým nemožno hľadať."

Počas pauzy sa uskutočnili viaceré rozhovory medzi trénermi, funkcionármi a hráčmi. Mužstvo sa dozvedelo o sankciách. "Z druhej strany nie sú dodržané veci, čo máme v zmluvách. Už predtým som zažíval niektoré ťahanice ohľadom vyplácania peňazí, bolo to viackrát problémové. Nehovorím, že snaha predstaviteľom chýbala, lenže povedal som si, že stačí..." Ultimátum nepopustí treba získať body. "To je pekné, ale s kým?" Koniec na Spiši neznamená, že Veselovský sa lúči s hokejom. "Chcel by som ešte niekde hrať, ale najprv treba formálne poslednú kapitolu, ukončiť zmluvu. Ja som bol v mužstve fakticky dva roky zadarmo, ako hráč nad 35 rokov som klub nestál pri hosťovačke nič. Preto verím, že sa s činovníkmi dohodnem." Kritické postrehy veterána nasvedčujú, že situácia s vyspelosťou kolektívu je naozaj neradostná. "My sme horší tím ako v uplynulej prvoligovej sezóne, kde by sme teraz neboli ani na prvých dvoch priečkach." Nadškrtli sme, že posily sa ešte stále môžu ukázať, lenže argument, ktorý použil, je nevyvrátiteľný. "Ak strata narastie, kto sem príde? Malo sa to riešiť dávnejšie. To som naservíroval aj činovníkom." Dotkli sme sa aj trénerskej otázky, či prípadná zmena by naozaj bola spásou? "Koho by tam chceli mať za kouča, keď chýba primerané mužstvo. Ani čarodejník by nedokázal viac. Najväčšie slabiny sú v defenzíve. Odchody Milého i Chromča boli varovaním, ktoré sa podcenilo. Nebolo treba tváriť sa, že sa nič nedeje, to sa vypomstilo."

Nie je vylúčené, skôr reálne, že Veselovského príklad budú nasledovať ďalší jednotlivci. To je už naozaj povážlivé. Naozaj už dozrel čas na umné a závažné protiťahy vedenia HK, kým ešte môžu zabrať, lebo zajtra môže byť neskoro.

Na niektoré predošlé vyjadrenia a kontroverzné záležitosti zareagoval marketingový riaditeľ HK Dušan Kacvinský: "Dnes sa bude počínaním si daktorých jednotlivcov zaoberať správna rada. Dosiaľ sme nedostali výpoveď od žiadneho nášho hokejistu, ale určite nedovolíme rozvracať morálku tímu. Preto členovia správnej rady zaujmú stanovisko k prístupu a postoju niektorých hráčov, ako aj k informáciám, ktoré sa objavili v médiách a ktoré poškodili meno nášho klubu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.