Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Massú s Gonzalezom národnými hrdinami v Chile, oslavy v Santiagu

TASR|23. aug 2004 o 10:23

Santiago 23. augusta (TASR) - V uliciach čilských miest prepukli v nedeľu mohutné oslavy po úspešnom vystúpení tenistov Nicolasa Massúa a Fernanda Gonzaleza ...

Santiago 23. augusta (TASR) - V uliciach čilských miest prepukli v nedeľu mohutné oslavy po úspešnom vystúpení tenistov Nicolasa Massúa a Fernanda Gonzaleza na OH v Aténach, ktorí získali medaily v dvojhre aj štvorhre, z toho dve zlaté. Zvyčajne pokojné nedeľné poludnie v hlavnom meste Santiago narušila bujará oslava, keď tisíce fanúšikov vyšlo na námestia s národnými vlajkami v rukách a hlavné cesty blokovali automobily so spustenými klaksónmi.

Mnohí obyvatelia Santiaga prirovnali oslavy úspechu na olympiáde k prejavom radosti, ktoré nasledovali po páde dlhoročného diktátora Augusta Pinocheta. Prezident Ricardo Lagos označil Massúa s Gonzalezom za hrdinov a príklad, keď malá krajina ako Chile môže zdolať ostatných zásluhou tvrdej práce a odhodlania. "Dnes celé Chile oslavuje športový úspech. Zároveň však oslavujeme sile, srdce a ducha, ktoré charakterizujú každého z nás. Ak niečo naozaj chceme, sme schopní to aj dosiahnuť," vyhlásil prezident Lagos. V pobrežnom letovisku Viňa Del Mar skupina fanúšikov obkolesila dom rodiny Nicolasa Massúa a z balkóna ich pozdravila jeho matka.

Chile má zatiaľ vo svojej zbierke 12 olympijských medailí, ale až tenisti v Aténach získali premiérové zlaté. Najskôr dvojica Massú, Gonzalez zvíťazila vo finále štvorhry po päťsetovej dráme nad nemeckým párom Rainer Schüttler, Nicolas Kiefer a iba o niekoľko hodín neskôr vyhral Massú aj dvojhru, taktiež v piatich setoch nad Mardym Fishom z USA. Fernando Gonzalez navyše vo dvojhre vybojoval bronz.

Súvisiace články