Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Massú doma v Davisovom pohári ešte neprehral

SITA|Publikované 8. feb 2006 o 11:07

RANCAGUA 8. februára (SITA) - Dva dni pred začiatkom stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Rancague medzi domácim Čile a obhajcom lanského finále Slovenskom je na 99% isté, že jednu z ...

RANCAGUA 8. februára (SITA) - Dva dni pred začiatkom stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Rancague medzi domácim Čile a obhajcom lanského finále Slovenskom je na 99% isté, že jednu z dvoch piatkových dvojhier budú tvoriť slovenská jednotka Dominik Hrbatý (19. v ATP Entry) a čilská dvojka Nicolas Massú (55.). Hráč s prezývkou Vampiro sa domácim médiám zdôveril, že pred súbojom so Slovenskom necíti nejaký mimoriadny tlak, ale možnosť na postup do štvrťfinále po vyše 20 rokoch vidí pre Čile celkom jasne. "Veľmi túžime vyhrať tento zápas, lebo v posledných rokoch sa nám v Davisovom pohári príliš nedarilo. Hrbatý je ťažký súper, ale leží na ňom ťarcha zisku troch bodov a bude to mať veľmi ťažké. Pre nás hovorí domáca antuka a naši fanúšikovia," nechal sa počuť Massú. Dvadsaťšesťročný dlhovlasý Čiľan má v domácom prostredí v Davisovom pohári zatiaľ stopercentnú bilanciu, keď vyhral všetkých šesť dvojhier a päť štvorhier, v ktorých nastúpil. Takto pred necelým rokom v 1. kole svetovej skupiny proti Rusku v Moskve chýbal a Čiľania prehrali 1:4. "Bol som vtedy zranený a štyri mesiace som nehral ani na okruhu ATP. Veľmi ma to vtedy mrzelo, lebo sme mali šancu po dlhšom čase postúpiť do štvrťfinále. Teraz máme túto možnosť znova a o to väčšiu chuť postúpiť," vravel Massú, ktorý v utorok večer usilovne trénoval štvorhru s Fernandom Gonzálezom. Práve tento pár získal na OH 2004 v Aténach vo štvorhre senzačne zlato (Massú pridal zlatú medailu aj vo dvojhre) a v Davis Cupe má bilanciu 6:2.

Zatiaľ čo súboj Massúa s Hrbatým je pred štvrtkovým žrebom takmer istý, druhá piatková singlová dvojica je zahalená menším tajomstvom. Podľa rebríčka by to mali byť Fernando González (15. v ATP Entry) a Michal Mertiňák (173.), ale "zastupujúca" slovenská dvojka trénovala po prvý raz až v utorok podvečer, aj to len krátko.

Čilský kapitán Hans Gildemeister si myslí, že Mertiňák dvojhru hrať nebude a že Slovensko v piatok nasadí donedávna jedného z najlepších juniorov na svete Lukáša Lacka (356.). "Myslím si, že môže dôjsť k prekvapeniu. Mertiňák prišiel z haly v Záhrebe iba v utorok a bude mať len málo času na poriadny tréning a prechod na antuku," citujú čilské médiá Gildemeistera. Slovenský kapitán Tibor Tóth, ktorý na daviscupovej stoličke dočasne nahrádza chorého Miloslava Mečířa, v súvislosti s touto témou krátko podotkol: "Uvidíme v piatok, keď sa celé stretnutie začne."

Súboj 1. kola svetovej skupiny 2006 bude druhým v histórii merania síl čilských a slovenských tenistov v Davisovom pohári. Ten prvý sa v roku 2001 skončil v Prešove tesným slovenským víťazstvom 3:2 a znamenal vtedy záchranu Mečířových zverencov v elitnej svetovej skupine.


Základné informácie k stretnutiu 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Čile - Slovensko:

program

piatok 10. februára: úvodné dvojhry (20.00 h SEČ)

sobota: 11. februára: štvorhra (23.00 h SEČ)

nedeľa: 12. februára: záverečné dvojhry (20.00 h SEČ)


hlavný rozhodca: Brian Earley (USA)

empajroví rozhodcovia: Damian Steiner (Arg.), Jaime Chavez (Mex.)

dejisko: Rancagua, štadión Medialuna Monumental Rancagua

kapacita: 12 000 divákov

povrch: červená antuka

lopty: Dunlop Fort All Court


Nominácia Slovenska:

Dominik Hrbatý (19. v rebríčku ATP Entry vo dvojhre / 35. v ATP Entry vo štvorhre)

Michal Mertiňák (173. / 39.)

Viktor Bruthans (318. / 552.)

Lukáš Lacko (356. / 1649.)

kapitán: Tibor Tóth


Nominácia Čile:

Fernando González (15. / 30.)

Nicolas Massú (55. / 54.)

Paul Capdeville (133. / 253.)

Adrián Garcia (184. / 199.)

kapitán: Hans Gildemeister

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.