Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Maskoti ZOH 2002 v Salt Lake City

Sportnet|Publikované 7. feb 2002 o 17:23

Zajac bol rýchlejší, kojot dosiahol na vyššie položené miesta, medveď bol silný a statočný. Zoznámte sa s maskotmi ZOH 2002 v Salt Lake City.

Traja maskoti boli objavení v rámci oslavy 15. mája 2000, keď jeden z pôvodných Američanov Billy Daydodge rozprával príbeh utahskej legendy. Podoby zvierat podnietili interpretáciu moderných maskotov s ich príbehmi, ktoré odrážajú olympijské motto Citius (rýchlejšie), Altius (vyššie), Fortius (silnejšie).

 

zajacSnežný zajac Hare (rýchlejšie): Jedného dňa začalo slnko spaľovať zem. Zajac rýchlo vybehol na vrchol hory.Vystrelil svoj šíp k slnku, aby kleslo nižšie a ochladilo zem.

 

kojot

 

Kojot Coyote (vyššie): Keď sa svet stal tmavý a všetko zmrzlo, kojot vyliezol na vrchol najvyššej hory a ukradol plameň ohnivým ľuďom. Priniesol teplo späť na zem.

 

medved

Americký čierny medveď Bear (silnejšie): Pred mnohými rokmi poľovníci opustili svoje dediny, aby našli veľkého medveďa. Ale medveď bol príliš silný a poľovníkov premohol. Dnes synovia poľovníkov pokračujú v hone na medveďa na nočnej oblohe.

 

„Predstavujeme týchto troch maskotov ako predstaviteľov krajiny a kultúry Utahu a amerického západu,“ povedal Mitt Romney, predseda organizačného výboru hier. „Ich príbehy sú krásnym pretlmočením pôvodných amerických legiend do symbolov olympijského hnutia. Téma rýchlejšieho, vyššieho a silnejšieho prekonáva hranice času.“

Prášok (zajac Powder), meď (kojot Copper) a uhlie (medveď Coal) – to sú mená maskotov. Svoje grafické návrhy zaslalo 42 000 školákov z Utahu a z nich sa vyberalo. „Maskoti predstavujú pre deti prepojenie s hrami. Sú to milé prítulné postavičky. Výber mien posilňuje osobnosti maskotov. Tieto mená súčasne charakterizujú Utah. Powder sa vzťahuje na najlepší sneh na svete, Copper a Coal charakterizujú našu krajinu,“ dodal M. Romney.

Ilustrátorom maskotov bol Steve Small, ktorý je nezávislým dodávateľom pracujúcim v Londýne a ktorý animoval Disneyho Hercula a Rugratsa od Nickleodeona.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.