Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Mary Pierceová chystá návrat na tenisové kurty

Mary Piercová tesne po zranení kolena v zápase s Verou Zvonarevovou. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 4. mar 2009 o 11:35

Francúzska tenistka Mary Pierceová zrejme predsa len ešte nekončí.

BRADENTON. Francúzska tenistka Mary Pierceová zrejme predsa len ešte nekončí, hoci začiatkom januára to napospol tvrdili médiá nielen z tejto krajiny iba s odvolaním sa na slová technického riaditeľa Francúzskej tenisovej federácie (FFT) Patrica Domingueza pre portál RMC: "Rozhodla sa urobiť čiaru pod účtom svojej športovej činnosti. Nehrala už dva a pol roka."

Magazín Tennis Week však teraz priniesol správu o príprave 34-ročnej montrealskej rodáčky (nar. 15. januára 1975) v Akadémii IMG Nicka Bollettieriho v americkom Bradentone na Floride a zverejnil aj zábery z kondičného tréningu u špecialistu Jutaku Nakamuru v pridruženej posilňovni IMG Performance Institute. "Vrátim sa, keď na to budem mať," skonštatovala Pierceová.

Piercová vyhrala dva grandslamové turnaje

Francúzka, ktorá si už 26. októbra 2006 spôsobila vážne zranenie ľavého kolena v zápase proti Ruske Vere Zvonarevovej na halovom turnaji WTA Tour v rakúskom Linzi, je dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou (Australian Open 1995, Roland Garros 2000) a bývalou trojkou svetového rebríčka WTA Tour. Na hlavnom profesionálnom okruhu získala 18 singlových titulov. Pred pekinskými OH 2008 sa nečakane objavila vo francúzskej nominácii, napokon však neštartovala.

Pod dohľadom Bollettieriho momentálne pracuje na svojom trvalejšom comebacku aj Austrálčanka so srbským pôvodom Jelena Dokičová, ktorá po hluchom období svojej kariéry zaujala prienikom do štvrťfinále na januárových melbournských Australian Open.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.