Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Martinu Sáblíkovú zrazilo auto

SITA|Publikované 14. júl 2007 o 18:30

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 14. júla (SITA) - Českú rýchlokorčuliarku Martinu Sáblíkovú zrazilo pri tréningu v Přibyslavi auto, vážne zranenia však pri nehode neutrpela. Dvojnásobnú majsterku sveta v rýchlokorčuľovaní, ...

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 14. júla (SITA) - Českú rýchlokorčuliarku Martinu Sáblíkovú zrazilo pri tréningu v Přibyslavi auto, vážne zranenia však pri nehode neutrpela. Dvojnásobnú majsterku sveta v rýchlokorčuľovaní, ktorá sa v letnej sezóne venuje cyklistike a chystá sa na majstrovstvá Európy, zrazil pri tréningu neopatrný šofér osobného auta.

Informoval o tom internetový server www.idnes.cz. "Je iba dorantaná a keď ležala pod kolesami auta, vodič jej pri úniku z miesta nehody prešiel po prstoch. Máme jeho evidenčné číslo. Očakávame, že sa ozve a aspoň sa Martine ospravedlní," uviedol pre idnes.cz tréner úspešnej Češky Petr Novák. Charizmatická "obojživelníčka", ktorá v zime víťazí na korčuliach a v lete preteká na galuskách, už na budúci týždeň odlieta do Sofie, kde sa uskutoční európsky šampionát cyklistov. Sáblíková bude v bulharskej metropole reprezentovať ČR v časovke. Na mieste, kde do nej nabúral automobil, sa v auguste uskutočnia majstrovstvá ČR v cyklistickej časovke a Sáblíková sa chystala vyskúšať si trať.


Súvisiace články