Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Martinskí veteráni získali na ME Masters v Györi zlaté medaily

TASR|Publikované 26. jún 2006 o 16:22

Györ 26. júna (TASR) - Skvelý úspech sa cez víkend podaril hádzanárskym veteránom z Martina, ktorí na turnaji majstrovstiev Európy masters v maďarskom ...

Györ 26. júna (TASR) - Skvelý úspech sa cez víkend podaril hádzanárskym veteránom z Martina, ktorí na turnaji majstrovstiev Európy masters v maďarskom Györi v kategórii nad 45 rokov získali zlaté medaily. Vo finále v priamom prenose televízie Sport1 zdolali Martinčania domácu reprezentáciu Budapešť Old Boys 10:8 a zopakovali zlatý triumf spred troch rokov z Viedne, vlani na šampionáte v španielskom Granollers obsadili bronzovú pozíciu.

Turnaj sa pre tím z Turca stal spanilou jazdou - v šiestich vystúpeniach nestratil slovenský zástupca ani jediný bod a po troch víťazstvách v základnej D-skupine a štvrťfinálovom úspechu proti SVS Viedeň (16:7) deklasovali v semifinále maďarské družstvo MAFC Old Boys 11:1. Káder novopečených šampiónov pozostával z opôr tímu z konca sedemdesiatych rokov, kedy Martinčania postúpili dokonca do finále PVP a doplnili ho dvaja bývalí československí reprezentanti Pavel Raška a Ján Novák, ktorý sa s 20 gólmi stal aj najlepším strelcom slovenského kolektívu.

"Podujatie sa hralo v obrovskej horúčave, no malo skvelú atmosféru a finálové zápasy v hlavnej hale v Györi okrem televíznych kamier sledovalo aj množstvo divákov. Teší nás, že sa nám vo finále podarilo zdolať obhajcov vlaňajšieho prvenstva z Budapešti a pokazili sme Maďarom absolútnu hegemóniu, ktorú by inak na Masters dosiahli, lebo v ostatných troch kategóriách triumfovali domáce družstvá," upozornil pivot slovenského tímu Milan Matia.

Martinčania neboli jediným zástupcom spod Tatier na ME masters - v kategórii 35 a viac rokov obsadili Old Boys Bratislava 8. priečku z 15 tímov a v súťaži žien 43+ skončili v tesnom slede za sebou na piatom a šiestom mieste HC Štart Trenčín a Štart Bratislava.

Zostava Martina:

brankári: Pavel Raška, Karol Štila

pivoti: Milan Matia, Juraj Kováčik

krídla: Jozef Görög, Pavol Görög, Jan Novák, Peter Krajč

spojky: Michal Pliešovský, Milan Janík, Alexander Ivan, Jozef Kozák, Milan Bračok

realizačný tím: Ladislav Bíro, Peter Marenčák, Ondrej Potančok, Darina Janíková, Marián Líška

Výsledky Martina:

Finále: Klub Martin - Old Boys Budapešť 10:8

Semifinále: Klub Martin - MAFC Old Boys (Maď.) 11:1

Štvrťfinále: Klub Martin - SVS Viedeň 16:7

Základná D-skupina: Olimpus-85 (Mold.) 12:3, Slask (Poľ.) 14:10, Hort SE (Maď.) 11:9

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.