Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Martincová vraj na Etiópčanku nemala ani teoreticky

Sportnet|Publikované 7. okt 2002 o 22:00

Košice - Suverénnou víťazkou na maratónskej trati medzi ženami sa stala Etiópčanka Tadelech Birrová, ktorá zvíťazila na maratónskej trati medzi

ženami s obrovským náskokom. S časom 2:36:49 hod. dobehla do cieľa desať minút pred druhou Češkou Ivanou Martincovou (2:47:00). "Nie, na tú Etiópčanku som jednoducho nemala," povedala pretekárka (na obr. vľavo s číslom 53) Moravskej Slavie Brno, ktorá už má na konte víťazstvo na MMM. "Bola o triedu lepšia, predbehnúť sa nedala ani teoreticky. Ja sama som spokojná so svojím umiestnením, druhé miesto je maximom, ktoré som tu mohla dosiahnuť. Aj keď ten čas ma nenadchýna...," dodáva Ivana Martincová, ktorá na trati fungovala sólo, s nikým nespolupracovala, ani sa spoluprácu pred pretekmi nesnažila dohodnúť. "Spoliehala som sa len sama na seba."

Kým u mužov padol rekord a prekonali ho dokonca dvaja pretekári, od štrnásťčlenného poľa žien, s výnimkou etiópskej pretekárky sa asi veľká ofenzíva na rekord čakať nedala. "Myslím, že tu bola slabšia kvalita, neprišla Slovenka Dana Janečková, kvôli chorobe sa ospravedlnila Dana Hajná, bolo to slabšie."

Na margo samej seba má Ivana Martincová aj objektívne vysvetlenie. "Ja mám taký zvláštny rok... V zime a na jar som mala zdravotné problémy, nebolo to nič vážne, bola som prechladená, ale na dva a pol mesiaca som bola vyradená. A keď som sa chystala na májový pražský maratón, tak som zas mala problémy s pätou... Aj to sa podpísalo pod môj výkon, takže na druhej strane, za takýchto okolností musím byť spokojná. ," konštatovala Martincová, ktorá si maratón v Košiciach nechcela nechať ujsť. S organizátormi MMM bola dohodnutá už tri mesiace pred termínom MMM. "Bol to už môj štrnásty maratón, v tomto roku som už bežala tri. Pred troma týždňami v nemeckom Ottendorfe, tam sa bežal Pobrežný maratón. Fúkal tam silný vietor, mala som čas 2:52, takže tu som sa polepšila. V apríli som bežala maratón v Bonne. Tu v Košiciach som bola už tretíkrát, strašne sa mi tu páči. Je tu perfektná atmosféra a výborní diváci. Akurát to počasie mi nevyhovovalo, bolo chladno, ja osobne mám radšej, keď je pri maratóne trochu teplejšie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.