Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Martinčania dosiahli prvé extraligové víťazstvo na popradskom ľade

Sportnet|Publikované 21. okt 2002 o 22:00

Poprad Po piatkovom víťazstve v derby na ľade Spišskej Novej Vsi (3:4) sa zdalo, že popradská séria bez prehry sa prenesie aj do tohto týždňa.

Zastavila sa však nečakane na čísle osem v nedeľu na domácom ľade v stretnutí proti Martinu, v ktorom policajti úplnou nekoncentrovanosťou nezvládli úvod zápasu, keď už po šiestich minútach prehrávali 0:3.

Sklamaného Klempu vystriedal po prvýkrát v sezóne v bráne Drvár, ani to však už nezmenilo nič na skutočnosti, že Podtatranci prehrali (2:5). Zaujímavosťou je, že je to vôbec prvá výhra Martinčanov na popradskom ľade od éry samostatnej slovenskej ligy. Tréner hostí Milan Hovorka bol po stretnutí pochopiteľne spokojný. "Hneď od začiatku sme k stretnutiu pristúpili veľmi zodpovedne a hneď v úvodnej tretine sme rozhodli o osude zápasu. Som rád, že chlapci pokračovali v trende dobrého výkonu proti Slovanu. Aj keď sa vyskytli nejaké chyby, teší ma, že sme po nich neinkasovali. Verím, že chlapci pochopili, že iba takýmto prístupom môžeme byť úspešní a verím, že budeme stále napredovať, aby sme získavali nejaké body aj vonku." O výsledku duelu rozhodla prvá tretina, s čím sa stotožnil aj domáci kouč Ján Šterbák. "Súhlasím s kolegom, pretože prvá tretina v podstate rozhodla o celom vývoji stretnutia. V druhej tretine sme hru vyrovnali, mali sme nejaké gólové príležitosti, ale nebolo ich veľa. V tretej časti hry sme chceli zvrátiť výsledok, ale nepodarilo sa nám to. Súper hral veľmi dobre, pohyblivo, aktívne, veľmi dobre bránil. My sme sa veľmi ťažko presadzovali z pohľadu útočnej hry, najmä v úvode stretnutia to bolo z našej strany veľmi nevýrazné. Nevedeli sme sa vysporiadať s prehustenou osobnou obrannou hrou Martina cez stredné pásmo. Pri našej slabej aktivite sme nemohli v tomto stretnutí zvíťaziť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.