Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Martin Sopko si chce formu udržať

Sportnet|Publikované 22. okt 2006 o 22:00

Prešov - Jednou z kľúčových persón tímu prešovských vysokoškolákov v doterajšom priebehu extraligy je smečiar Martin Sopko mladší (na snímke útočí).

Hoci tento odchovanec VK PU oslávi dvadsiate narodeniny až v januári budúceho rúku, patrí medzi tých, na ktorých tréner Rostislav Chudík chce stavať hru mužstva. Martin sa zatiaľ odvďačuje spoľahlivými výkonmi, ani v piatok počas "povinnej jazdy" proti Lovinobani to nebolo inak.

"Proti Lovinobani sme boli veľkí favoriti a tréner si chcel vyskúšať aj nové varianty a súhru pri rôznych zostavách. Mali sme si schuti zahrať a to sa vlastne aj splnilo," povedal nám úspešný juniorský reprezentant, ktorý počas počas necelých dvoch setov svojho pobytu na ihrisku v piatok pripísal na konto Prešova 11 bodov. "Hoci by sa to v extraligovom zápase nemalo, podvedome sme sa šetrili na sobotňajší zápas v Novom Meste a dávali pozor, aby sa nikto zbytočne nezranil."

Potenciál prešovského talentu je dostatočne známy, v miunlej sezóne však boli jeho výkony dosť nevyrovnané. V tomto ročníku však akoby ukazoval, že na ihrisku dozrieva. "Zatiaľ je to dobré, ale mám obavy, aby to nebolo ako minulého roku. Cítim, že tréner i chlapci sa na mňa spoliehajú, prišiel som dobre rozohratý aj z juniorských majstrovstiev sveta. Teraz je len dôležité, aby som si tú formu udržal. Nakoniec volejbal hrám aj preto, aby som ho hral čo najlepšie..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.