Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Martin Sopko: "Iné ako dve víťazstvá neberieme..."

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Prešov - Medzi stabilných hráčov a opory extraligových voljebalistov VK PU Prešov patrí smečiar Martin Sopko. Odchovanec prešovskej školy patrí medzi

hráčov s najlepšími silovými parametrami v našej najvyššej súťaži a už v závere minulej sezóny upútal reprezentačného trénera Pavla Třešňáka, ktorý ho nominoval do širšieho výberu Slovenska. Výraznejšiemu uplatneniu v najcennejšom drese vtedy zabránili zdravotné patálie "Šnapsa", ako ho spoluhráči prezývajú. Napokon, aj minulý týždeň nebol celkom fit, zápasy v Novom Meste a v Púchove absovoval ako polovičný maród, hral pod antibiotikami.

"Stav sa zlepšuje, doberám lieky, som síce stále ešte prechladnutý, ale to by mi nemalo brániť v tom, aby som v piatok a v sobotu proti Žiline a Dubovej hral," okomentoval svoj zdravotný stav. Na hlavu vysokoškolákov sa v ostatných dvoch kolách znieslo dosť kritiky za nečakané prehry s tímami zo spodu tabuľky, Zvolenom a Novým Mestom. Svoje si adresu zverencov povedal aj tréner Richard Vlkolinský, ktorý kritizoval najmä koncentráciu pred a počas zápasov. "Čo si pamätám, vo Zvolene sme asi nikdy nehrali dobre, ale stále sme dokázali vyhrať. Tentokrát sme však hrali fakt zle a prehrali sme... Podobné to bolo v Novom Meste, všeobecne, najväčšie problémy nám robia tabuľkovo slabší súperi. Je to zrejme aj v individuálnej príprave na zápasy, takže o tom musí každý z nás porozmýšľať," pripustil M. Sopko.

Dvadsaťročný smečiar patrí podľa štatistík získaných bodov ku špičke extraligy, v bodovaní je pred ním len dubovský Ostrihoň. Aj to svedčí o tom, že v mužstve naň spoliehajú, dostáva v útoku veľa lôpt. "Necítim zatiaľ nijaký tlak z toho, že som úspešný v bodovaní. Na jednej strane ma ten počet bodov teší, na strane druhej, mohlo by to byť aj lepšie. Ja sám so sebou spokojný nie som, myslím, že tá moja útočná efektivita by mohla byť aj väčšia."

Silnou zbraňou vysokoškolákov a zvlášť M. Sopka je servis. Ak sa mu skutočne podarí, často sú súperovi prijímači odstavení do úlohy "bejzbalistov", lebo namiesto prihrávky odpaľujú loptu kade-tade. "Tréner nám prízvukuje, aby sme podaním len nezačínali hru, ale vytvárali ním tlak na súpera, venujeme mu dosť priestoru na tréningoch. Čo sa mňa týka, snažím sa skĺbiť prudkosť s umiestnením na prijímača, ktorého si vyberiem a po ktorom ´idem´. Pravda, ak je zlý stav, treba riskovať, vtedy skáčem a režem do lopty, čo to dá..."

Prešovčanov čakajú zajtra a v sobotu duely 11. kola, v ktorých privítajú Žilinu a Dubovú. Práve Žilinčania sú celkom, na ktorý sa vysokoškolákom príliš nedarí, v tejto sezóne s ňou ešte nevyhrali. "Na to, prečo to práve so Žilinou nejde, som ešte neprišiel. U nich sme vyhrávali 2:0, potom však prišiel nepochopiteľný útlm, napokon sme prehrali, v domácom zápase sme zasa boli prehnane nervózni, bola to vtedy premiéra v tejto sezóne pred vlastným publikom. Sme však odhodlaní poriadne sa revanšovať, nič iné ako dve víťazstvá z nastávajúcich zápasov neberieme," dušoval sa M. Sopko. Odhodlanie teda nechýba, škoda len, že VK PU bude chýbať kapitán R. Ondrušek, ktorý si na utorňajšom tréningu urobil výron a zrejme si do konca roka nezahrá.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.