Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Martin pretrhol víťaznú šnúru Popradu

Proti presile. Popradčan Kubus v súboji s Martinčanmi. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 5. máj 2013 o 22:00

Víťazná šnúra popradských futbalistov sa skončila. Po štyroch triumfoch v rade prehrali na domácej pôde v Spišskej Belej s Martinom 0:2.SPIŠSKÁ BELÁ. Húževnatý súper zaskočil Podtatrancov už v úvode. V 5. minúte po rýchlej priamočiarej akcii otvoril skóre a v 22. minúte viedol už dvojgólovým rozdielom. Napokon si tento náskok s prehľadom udržal až do konca a zaknihoval cenné tri body.

„Keď som prišiel k mužstvu po jesennej časti, za cieľ som si dal zvíťaziť aj vonku. Podarilo sa nám to síce až na piaty pokus, no myslím si, že víťazstvo je zaslúžené. Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme dva góly, mali sme tam aj ďalšiu čistú šancu. Domáci hrozili hlavne zo štandardných situácií. Pri niektorých z nich sme mali aj trochu šťastie, to k tomu ale patrí. V druhom polčase sme dokázali vykrývať priestory v strede ihriska, získavali sme lopty, dokázali sme zakombinovať, vystreliť na bránu. Počet streleckých príležitostí aj šancí bol na našej strane. Toto víťazstvo je pre nás cenné z toho dôvodu, že sa hrá o záchranu, o každý bod. Medzi siedmym a štrnástym miestom sú iba dva body. Sme spokojní,“ konštatoval tréner Martina Peter Kurek.

Popradský tréner Vladimír Lajčák pred duelom avizoval, že Martin nepatrí k slabým mužstvám. Jeho prognózy sa do bodky potvrdili.

„Nie je to až také prekvapujúce, lebo Martin má dobré mužstvo, kvalitného trénera. Pozreli si video a vedeli, čo zhruba hráme. Začali sme veľmi laxne, inkasovali sme rýchly gól, po ktorom súper ožil. Predovšetkým v prvom polčase boli hostia živší, pohyblivejší, nedokázali sme s nimi držať krok. Hrali sme pasívne, bez aktivity, hostia získavali lopty v osobných súbojoch. V druhom polčase sme síce bojovali, no už tam bolo priveľa kŕčovitosti, nervozity,“ rozhovoril sa kouč FK Poprad.

Priebeh stretnutia ovplyvnil rýchly inkasovaný gól, ktorý domácich očividne zaskočil.

„Nezačali sme dobre, lebo pred zápasom opäť niekto do kabíny vniesol problém s peniazmi a s tým, čo bude. Namiesto toho, aby sa hráči sústredili na svoj vlastný výkon, riešili iné veci. Je pravda, že peniaze nemáme, ale za takýto výkon si ich ani nezaslúžime,“ kriticky pokračoval popradský lodivod.

Už v stredu čaká jeho zverencov dohrávaný domáci súboj s Humenným.

„Už to vyzeralo, že z najhoršieho sme vonku, naše výkony sa stupňovali, kvalita bola stále lepšia. Dnes to však aj pre mňa bolo obrovské sklamanie. Pred zápasom s Humenným máme 15 hráčov a vyzerá to tak, že niektorí z nich sú si až príliš istí svojím miestom. Štyria - piati podali proti Martinu veľmi slabý výkon. Proti Humennému nás čaká ďalší neľahký zápas,“ zdôraznil Lajčák.

Určili si pravidlá hry

Po nevydarenom zápase v Lipanoch Lajčák abdikoval z funkcie hlavného trénera, neskôr však svoje rozhodnutie prehodnotil a rozhodol sa vrátiť späť na popradskú lavičku.

„Rozhodlo to, že sme si sadli s funkcionármi, ktorí prisľúbili, že sa budú snažiť niečo urobiť, aby tento oddiel začal reálne existovať, lebo on neexistuje. S hráčmi sa urobila dohoda, že buď do 30. júna dostanú peniaze, alebo budú voľnými hráčmi. Trochu sa tým vyčistil stôl a mužstvo začalo bojovať. Žiaľ, pred týmto zápasom sa hráči opäť viac sústredili na dlhy a nie na svoj výkon na ihrisku. Myslím si, že sa to podpísalo pod našu hru, aj keď na druhej strane musím pochváliť súpera, ktorý hral v prvom polčase naozaj veľmi dobre,“ uzavrel Lajčák.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.