Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Martin má za sebou skvelý týždeň, v Bielle vyhral aj dvojhru

Andrej Martin má za sebou skvelý týždeň. (Autor: Ilustračné - TASR)
TASR|2. aug 2015 o 13:09

Tento rok sa z triumfu tešil už v júli na turnaji v Padove. Slovenský tenista Andrej Martin získal v Bielle svoj celkovo šiesty challengerový titul.

Biella - finále:

(dotácia 42 500 eur, antuka)

Andrej MARTIN (6-SR) - Nicolas Kicker (5-Arg.) 6:4, 6:2

/za 89 minút/

BIELLA. Slovenský tenista Andrej Martin zaznamenal na antukovom challengeri v talianskej Bielle víťazné double. Po triumfe vo štvorhre nenašiel premožiteľa ani vo dvojhre.

V nedeľňajšom finále si ako nasadená šestka poradil s päťkou Argentínčanom Nicolasom Kickerom hladko v dvoch setoch 6:4, 6:2.

Slovenský daviscupový reprezentant si pripísal na konto celkovo šiesty challengerový singlový titul, druhý v tomto roku. Martinovi talianska antuka svedčí - začiatkom júla zdvihol nad hlavu cennú trofej v Padove.

Z Bielly si odnáša prémiu 6150 eur a osemdesiat bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Začiatkom júla Martin triumfoval v Padove.

"Ak by mi niekto v pondelok povedal, že vyhrám singla aj debla, tak ho vysmejem, lebo v prvom zápase ma seklo v chrbte. Prvé dve kolá som vybojoval cez bolesť. A potom to už bolo od zápasu k zápasu lepšie," vravel Martin.

"V nedeľu to bol nervózny zápas, ale podľa mňa rozhodli väčšie skúsenosti z challengerového finále. Súper v rozhodujúcich chvíľach nevydržal byť vo výmenách solídny," pokračoval.

"Som rád, že som to napokon zvládol hlavne po fyzickej stránke. Beriem to ako dôkaz, že som v predsezónnej príprave odviedol spolu s kondičným trénerom Peťom Nedelickým dobrú robotu."

Martin momentálne figuruje presne na 175. priečke v online rebríčku. Tento týždeň si napokon úplne presvedčivo zabezpečil právo štartu v kvalifikácii US Open (uzávierka bude nasledujúci týždeň), ale nevyužije ho.

"Ak by som neuhral tie body, asi by som sa nezmestil. Keďže však teraz hrám dobre na antuke a mám formu, rozhodol som sa, že ešte potiahnem challengerovú šnúru a obetujem US Open," dodal.

Teraz smeruje do českého Liberca na challengerové podujatie Svijany Open. Vlani na ňom triumfoval. Pokus o obhajobu primátu začne proti Maďarovi Mártonovi Fucsovicsovi.

Súvisiace články