Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Martin Lebeda sa dočkal interligovej premiéry

Sportnet|Publikované 12. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Takmer osem mesiacov trvala zápasová odmlka Martina Lebedu. Tento rýchlonohý krídelník hral naposledy majstrovský zápas ešte v marci

tohto roku za prvoligový Zempmilk Michalovce proti Hlohovcu (20:25), po ktorom sa ocitol v skupine vylúčených hráčov z kádra. Aj napriek tomu bol kmeňovým hráčom Michaloviec a preto nemohol nikde hrať. Počas leta sa mu ozvali interligové Sečovce, kde si na lavičku tamojšieho ŠKP zasadol Július Harbuľák starší. Ešte z čias pôsobenia v Michalovciach bol akoby jeho otcom a svojho hádzanárskeho "synátora" chcel vidieť strieľať góly aj v sečovskom drese. Ich cesty sa však nezišli. "Ale zišli, ibaže počas tréningov. Od letnej prípravy som pod jeho vedením absolvoval nespočetne veľa tréningových jednotiek a celý čas som sa tešil, ako si pod jeho taktovkou zahrám aj v majstrovskom stretnutí. Žiaľ, sečovskí funkcionári dlho nedokázali nájsť spoločnú reč s činovníkmi materského Zempmilku. Tréner Harbuľák medzitým v klube skončil a mne je to veľmi ľúto," priznal odchovanec michalovskej hádzanej. Pravda, ani so staronovým kormidelníkom Sečoviec, Martinom Gregorom, nevychádza zle. Poznajú sa ešte z prešovských čias, keď Martin Lebeda počas vysokoškolských štúdií hrával za tamojší Tatran.

Lebedov prestup do Sečoviec sa administratívne podarilo dotiahnuť počas minulého týždňa. Funkcionári zemplínskych klubov sa dohodli na splátkovom kalendári sumy zodpovedajúcej z tabuľkovej hodnoty hráča, hoci podľa našich informácií Michalovčania mierne z požadovanej čiastky zľavili. Chceli vyjsť v ústrety hráčovi i ŠKP Sečovce. "Hoci som počas celej tej doby trénoval, zápasové tempo je o inom. Musím však kriticky priznať, že stretnutie Zubří - Sečovce sa od niektorých prvoligových súbojov veľmi neodlišovalo. Aspoň ja som veľký rozdiel v kvalite hry nevidel a netvrdím to preto, že sa stretli dva posledné celky interligy. V premiére som sa ocitol na nezvyklom poste ľavého krídla, hoci odmalička som pôsobil na pravej strane. V útoku mi to veľmi nešlo, dostával som preto priestor iba v defenzíve a v podstate všetky tri moje góly padli z brejkov," doplnil rodák z Michaloviec.

V tridsiatich rokoch sa mu teda splnil ďalší z hádzanárskych snov. V drese Prešova účinkoval vo federálnej lige, v Bardejove i Michalovciach v najvyššej slovenskej súťaži a teraz v Sečovciach si siahol na loptu aj v česko-slovenskej interlige. "Veľmi som túžil zahrať si v tejto súťaži. Teraz ale bude prvoradé, aby sme sa ako mužstvo spamätali zo série viacerých prehier. V sobotu proti Košiciam musíme jednoznačne zvíťaziť. Inej cesty niet, lebo v opačnom prípade budeme na tom veľmi zle," dodal Martin Lebeda.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.