Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Martin - Košice 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)

Sportnet|Publikované 25. sep 2006 o 00:00

Góly: 24. Hriňa, 31. Koložváry (Podstavek), 35. Beran (Koložváry), 51. Beran (J. Polák, Špirko) - 14. Šimurda (I. Droppa), 41. Kledrowetz (Kmiť), 53.

Kledrowetz (Bicek). Vylúčení: 9:8, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, Grečko, 2800 divákov.

Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Sadloň, Šimka - T"r"k, Beran, Važan - Podstavek, Koložváry, Špirko - Markovič, Mahdalík, Trokan - P. Tabaček, Kuric, Drábek. Košice: Petrík - I. Droppa, Milan Varga, Kledrowetz, Špelda, M. Šterbák, Javín - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Bicek - Špilár, Pleva, Juraj Faith - Hvila,

Michal Lukáč, Šimurda.

Reprezentačný tréner Július Šupler v hľadisku videl v prvej tretine prevahu Košíc, ktoré po strele Šimurdu išli do vedenia. Na tomto góle mal zásluhu aj martinský obranca Ďatelinka, ktorý sa nepochopiteľne vybral na striedačku namiesto toho, aby sa súperovi postavil do cesty. V druhej tretine sa obraz hry zmenil. Martinčania zrýchlili pohyb, spresnili prihrávky a zlepšili koncovku. V 24. min domáci vyrovnali v presilovke po strele Hriňu od modrej čiary. Martinčania išli do vedenia v 31. min, keď z nenápadnej akcie rozvlnil sieť Koložváry - 2:1. V 35. min inkasovali hostia tretí úder - Beran, sotva sa vrátil z trestnej lavice, využil Koložváryho presný pas a brankár Petrík nemal šancu. Na začiatku tretej tretiny Košice zodvihli hlavu, do

čierneho trafil v početnej výhode Kledrowetz - 3:2. V 51. min vytiahol Beran z rukáva ďalšie tromfové eso a strelou z uhla pod hornú žŕdku priblížil Martin k víťazstvu. Hoci v 53. min Kledrowetz vykresal opäť v početnej výhode iskru nádeje pre svoje mužstvo na predĺženie, v závere Martin udržal jednogólový rozdiel a Košice sa nedostali ani k hre bez brankára.