Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Martikán pôjde o desiatej spať, ženy musí obzerať v chlade

TASR|17. aug 2004 o 15:54

Helliniko 17. augusta (TASR) - Pre troch slovenských vodných slalomárov mala utorňajšia kvalifikácia v olympijskom areáli v Helliniko príchuť zahrievacieho ...

Helliniko 17. augusta (TASR) - Pre troch slovenských vodných slalomárov mala utorňajšia kvalifikácia v olympijskom areáli v Helliniko príchuť zahrievacieho kola pred stredajším bojom o medaily.

Rovnako ako väčšina adeptov na cenný kov v "céjednotke" sa ani Michal Martikán nepredviedol v plnej sile. Po prvom kvalifikačnom kole bol dokonca až na šiestej priečke. Jeho otec Jozef synove vystúpenie zhodnotil slovami: "V prvej jazde Michal vôbec nepádloval. Noril pádlo do vody, ale nerobil záber dopredu a skôr sa snažil udržiavať dráhu lode." Na otázku, či išlo o zámer, odpovedal: "Neviem, nechcelo sa mu, alebo niečo, ale to sa treba jeho opýtať, ale videl som, že prvá jazda bola absolútne o ničom, v druhej to bolo trošku lepšie a zlepšil aj protiprúdky."

Olympijskému víťazovi z Atlanty a striebornému zo Sydney už nariadil otec a tréner aj program pred stredajším "dňom D". "Odpočinie si. Hlavne si myslím, že by príliš nemal chodiť po slnku. Radšej nech si tie ženy pozrie v chladnejšej miestnosti. A o desiatej spať!"

Dvojica reprezentantiek v K1 Elena Kaliská i Gabriela Stacherová si taktiež pohodlne zabezpečili postup z 2., resp. 4. miesta. "Ak mám byť úprimná, myslím si, že som v kľude, v akom som ešte nebola. Ale nechcem to zakríknuť a počkajme si na zajtrajšok," vyhlásila po kvalifikácii Kaliská, ktorá dúfa, že bude mať v stredu dvojnásobný dôvod na oslavu - okrem menín sa čaká aj medaila. Jej reprezentačná kolegyňa, ale aj rivalka Gabriela Stacherová tiež nepripisovala utorňajším pretekom veľa významu. "Ja si myslím, že to nebol žiadny zázračný výkon. Došla som dve jazdy na to, aby som postúpila na zajtra do semifinále. Nič zvláštneho až na to, že je tu iná atmosféra - je to olympiáda, ale inak celkom normálne."

/k dispozícii zvukové záznamy/

Súvisiace články