Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Markob Cup má za sebou úvodné kolo

Sportnet|Publikované 22. nov 2005 o 23:00

Prešov - Aj keď hlavné súťaže v malom futbale, teda prvá a druhá liga, sa už skončili, tradične nastal pohárový čas, ktorý je konfrontáciou úrovne

medzi jednotlivými celkami,bez ohľadu na ligovú príslušnosť a hrá sa vylučovacím systémom, takže žiadny z účastníkov by nemal súpera podceniť. O tom, že v takýchto meraniach síl nie je núdza o prekvapenia, sa presvedčili viaceré celky, ale najviac Elmont Profitters a FC Šidlovec, pre ktorých sa sezóna predčasne skončila. Vyradili ich celky z nižších súťaží a čo je paradoxné, aj s nižším "rejtingom" pretože sa pohybujú v druhej časti druholigového pelotónu. Hlavní favoriti, nasadené prvé štyri najúspešnejšie celky z vlaňajška, zasiahnu do hry až v nasledujúcom kole. Už spomínaný Elmont Profitters si zmeral sily s COLIN´S jeans a nedopadol dobre. Svojmu súperovi síce podľahol najtesnejším výsledkom 5:6, ale ani napriek nelichotivým výkonom počas jesene sa táto prehra s nováčikom druhej ligy nečakala. Ešte viac prekvapil FC Šidlovec, ktorý mal predovšetkým veľmi vydarený záver sezóny. Markob Cup však vôbec nezvládol a prehral s nevýrazným Premium 04 po výsledku 3:5. PO-city potvrdili svoje kvality v zápase s Wall street barom, ale nebolo to vôbec jednoduché. Smerom dopredu to šlo, ale počet obdržaných gólov nezodpovedá ich priemeru. Napriek tomu PO-city dokázali zdolať Wall street bar 9:6 a čaká na nich obhajca prvenstva MFC Tatra Temex. Sicra nemala absolútne žiadne problémy s AFK PO, ktorý porazila vysoko 20:8. Naopak drámu až do posledných sekúnd predviedli BF Design s M-N Z.I.P. Druhý z menovaných celkov opätovne potvrdil, že vie potrápiť aj veľkých favoritov a v tomto zápase na to takmer doplatil BF Design. Doslova v hodine dvanástej, desať sekúnd pred koncom, strhli jeho hráči víťazstvo na svoju stranu a postúpili po výsledku 8:7. Stephan 49 mal zo všetkých zúčastnených celkov najľahšiu robotu, pretože ExCentrum sa na zápas nedostavil v dostatočnom počte, čo znamená kontumačné víťazstvo 5:0 v prospech Stephana 49. FK Čiko potvrdilo prvoligové skúsenosti, na ktoré FC 1007 nenašlo protizbraň. FK Čiko jednoznačne dominovalo a zvíťazilo rozdielom niekoľkých tried 17:9. FC Šváby Terasa sa pomalšie rozbiehala a Pivárni Opál dokázala dať v prvom polčase iba dva góly. Keď Piváreň Opál dokázala znížiť na rozdiel gólu, črtala sa dráma, ktorú však FC Šváby Terasa vzápätí zažehnala a ovládla hru. Po dobrom výkone zvíťazila 10:2 a zmeria si sily s Brahamou. VH Autodiely Jedáleň Mirka narazila na FC Ekoprim a zápas zvládla. Iné ako postup sa od nej ani neočakávalo a stačilo jej na to päť gólov, pretože FC Ekoprim dokázal skórovať iba dva razy. Najvyšší výsledok dosiahla Hesta v stretnutí s SSK. Vzhľadom na to, že prvoligista narazil na posledný celok z nižšej súťaže, výsledok 20:6 sa vlastne dal aj očakávať.

Výsledkový servis:

Elmont Profitters - COLIN´S jeans 5:6, FC Šidlovec - Premium 04 3:5, Wall street bar - PO-city 6:9, Sicra - AFK PO 20:8, BF Design - M-N Z.I.P. 8:7, Stephan 49 - ExCentrum 5:0, FK Čiko - FC 1007 17:9, FC Šváby Terasa - SK Piváreň Opál 10:2, VH Autodiely Jedáleň Mirka - FC Ekoprim 5:2, Hesta - SSK 20:6.

Program nasledujúceho kola.

Sobota, 8.h: Nobyt - VH Autodiely Jedáleň Mirka (G), Atak Brahama - FC Šváby Terasa (P). 9,45 h: Gemor team - Stephan 49 (G), Hesta - FK Čiko (P).

Nedeľa, 8.h: MFC Tatra Temex - PO-city (G), Safi - Premium 04 (P). 9,45 h: Sicra - COLIN´S jeans (G), PreDops - BF Design (P).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.