Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Mark Messier: Neostalo mi nič, prečo mám hrať

Sportnet|9. mar 2004 o 00:00

Pre Marka Messiera je 25. sezóna v NHL zrejme poslednou. Po prehre s Pittsburghom (4:7) sa vyjadril, že "nedokáže byť v tíme, ktorý sa rozhodol pre radikálnu prestavbu." A vylučuje aj odchod do iného mužstva. Messier chce svoju kariéru ukončiť ako Ranger.

Meno 43-ročného veterána sa začalo spájať s inými tímami (Detroit a Ottawa). Dnes o 21.00 SEČ je v NHL uzávierka výmen.

"Posledné roky som bol v tomto mužstve, pretože tu hral aj Brian Leetch. No a chcel som tomuto klubu vrátiť česť a dostať ho do play off. Veril som, že to dokážeme, no nestalo sa," povedal Messier, ktorý si rovnako ako mužstvo Rangers po siedmy raz nezahrá v play off.

Keď v lete podpísal ročný kontrakt (príjem 3,3 milióna USD) veril, že tím naberie správny smer. S Rangers sa dohodol tesne po tom, čo podpísal aj jeho blízky priateľ Brian Leetch. "To boli dôvody prečo som hral až doteraz." No hra a výsledky tímu sa nezlepšili, postup do play off je len teóriou, generálny manažér mužstva začal s radikálnou prestavbou. Jej súčasťou sa stal aj odchod Leetcha do Toronta. I napriek vysokému veku odohral túto sezónu Messier vo výbornej forme. Celý rok patril v hviezdnom mužstve Rangers k najlepším. V bodovaní tímu je štvrtý (39 bodov), v počte gólov dokonca tretí (17).

"Už mi neostalo nič, prečo sa oplatí hrať, okrem šance bojovať o Stanley Cup. Všetko sa obrátilo proti mne, toto som určite nečakal," cituje Messiera denník Star-Ledger. V NHL toho dokázal veľa, pokoril mnoho míľnikov. Ani významné méty, ktoré môže čoskoro dosiahnuť, ho v NHL nedržia. "Mňa takéto veci nezaujímajú. Hokej som hral, preto aby som sa dostal do NHL. Keď som to dokázal, tak bol mojím cieľom Stanley Cup, a tak to je dodnes. Méty nie sú dôvodom," hovorí Messier, ktorého delí od hranice 700 gólov sedem zásahov a potrebuje 19 zápasov, aby sa v historickej tabuľke vyrovnal Gordiemu Howeovi (1767).

Svoju bohatú kariéru odštartoval Messier v roku 1979 v tíme Edmonton Oilers. Tu vyhral Stanleyho pohár 5-krát. V roku 1991 odišiel k Rangers, s ktorými získal Pohár v 94. Po krátkej zastávke vo Vancouvri (97 - 2000) sa vrátil späť na Manhattan. Tu sa dlhá cesta nezabudnuteľného Messiera v NHL zrejme skončí.

Súvisiace články