Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Bude dostávať menej priestoru. Marinčin by mal byť až siedmym obrancom Toronta

Martin Marinčin (vpravo) sa teší so spoluhráčmi po jednom z gólov do siete Caroliny. Na ľade bol pri dvoch zásahoch a zaznamenal dva plusové body. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. okt 2017 o 13:26

Slovenský hokejista odohral v NHL 175 zápasov.

TORONTO. Slovenský obranca Martin Marinčin sa dostal na súpisku hokejistov Toronto Maple Leafs pre novú sezónu NHL, pravdepodobne však bude iba ako siedmy obranca. Tvrdí to portál editorinleaf.com.

Pätorka Morgan Rielly, Jake Gardiner, Nikita Zajsev, Ron Hainse a Conor Carrick má mať v úvode sezóny istotu účasti na ľade, šiestym obrancom by mal byť 22-ročný švédsky mladík Andreas Borgman.

O tri roky starší Marinčin by sa podľa špekulácií Kanaďanov do diania mal dostať iba v prípade, že niekto z vyššie uvedených hráčov sa zraní alebo z iného dôvodu nebude môcť naskočiť do zápasov.

"Ako siedmy obranca strávite väčšinu sezóny v pressboxe a nerobíte nič. Zahráte si len vtedy, keď niekto zo stabilných hráčov zahrá pod možnosti alebo sa zraní," tvrdí web editorinleaf.com.

Marinčin odohral v uplynulých dvoch sezónach NHL v drese Toronta spolu 90 zápasov so sumárnou bilanciou dva góly a dvanásť asistencií. Celkovo košický rodák nazbieral doteraz v NHL v 175 zápasoch 25 bodov (3+22).

Súvisiace články