Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Marietta Žigalová s úspešným inkognito návratom a víziou účasti na MS!

Sportnet|Publikované 8. okt 2003 o 22:00

Košice - Počas víkendu sa v Budapešti na základe pozvánky Maďarskej fitnes asociácie na prestížnom Fitnes Nestlé Cup zúčastnili pretekári Slovenskej

federácie kulturistiky a fitnes (SFKF). Slovenskí reprezentanti si počínali výborne, v konkurencii pretekárov z Rakúska, Česka a Maďarska získali päť prvenstiev. Jedno z nich patrilo i prezidentke SFKF Mariette Žigalovej, ktorá prekvapila už len samotným návratom. "Môj návrat bol úplne inkognito, nakoniec ma k nemu dokopal hlavne viceprezident SFKF a okolie. Do Budapešti som cestovala ani nie tak ako prezidentka SFKF, ale hlavne ako trénerka seniorských, juniorských pretekárov a pretekárok, ako i mojej dcéry. V deň prezentácie som najprv odprezentovala ich, ale... Tá atmosféra, hala, veľkoplošná obrazovka ma nakoniec presvedčili. Takže som zaprezentovala aj seba. Nik nič netušil a keď som sa natierala medzi ostatnými, tak sa všetci čudovali, čo robím. Reku, chcem byť taká tmavá ako vy," smeje sa Marietta Žigalová.

Košičanka sa okrem víťazstva vo svojej kategórii dočkala aj absolútneho víťazstva na podujatí. Vo výbornej forme sa však predstavili aj ďalší: hlavne Daniel Medo, ktorý je popri Mariette najvážnejším kandidátom na nomináciu na MS vo Varšave. Tie sa uskutočnia 25. októbra, nominačné preteky na MS zas budú 19. októbra v Bratislave v DK Ružinov. "Do Varšavy máme poslať najlepšieho fitnesáka a najlepšiu fitnesku. V Budapešti svoje ambície potvrdili i naše pretekárky, ešte stále však nemáme tak širokú základňu. Aj to bol motív, prečo som súťažila... Ináč, musím priznať že táto svetová federácia sa mi stále páčila, aj preto, že dôraz kladie na ženskosť. Pretekárky vystupujú v šatách, dôraz sa kladie na postavu, ale nie na objem svalov. Jednoducho, je to ženskejšie, aj keď samozrejme, nechýba voľná zostava... V Budapešti to bol z mojej dstrany aj taký test, ako ma vlastne prijmú rozhodcovia. Bolo to potrebné, dva roky som nesúťažila, venovala som sa svojím aktivitám, trénovaniu, založila som svoj oddiel...," hovorí Marietta, ktorá sa lúčila po roku, v ktorom (2001) obhájila titul majsterky sveta, Európy i SR. Kto vie, možno ku nim v tomto roku pribudne ďalší cenný kov z MS, pravda, aj Marietta musí najprv absolvovať nominačné preteky v Bratislave...

Ak na nich Marietta prerazí, bude súťažiť vo Varšave. Malý test si už vyskúšala, tentoraz však nemyslíme na Budapešť. "V pondelok som sa predstavila na módnej šou Jitky Mikulovej, vyskúšala som si jedny šaty." Marietta si tak otestovala to, čo na ňu bude čakať v Poľsku. Ak sa vo Varšave predstaví, bude to v šatách, s ktorými sa predviedla na módnom móle teraz? "Hmmm, to neviem. Mám od Jitky prisľúbené jedny šaty na zapožičanie. Osobne sa mi pozdávali tie, v ktorých som sa predstavila teraz, pokúsim sa o ne zabojovať," s úsmevom hovorí Marietta.

V sobotu sa s jej aktivitami budú môcť zoznámiť i Košičania. "V Optime sa uskutočnia prvé majstrovstvá SR v naturálnej kulturistike, zároveň sa uskutoční i Miss Fitness Figúra. Semifinále súťaží začína o 10. hodine, o 17. hodine je na programe finále." Podujatie bude sprevádzať bohatý kultúrny program, diváci si budú môcť zmerať sily s pandou (ide však o Fiat Panda) či s veslovacími trenažérmi, Juraj Barbarič odtiahne okolo Optimy peugeot, o dobrú náladu sa postará skupina Žobráci, v čase finále zas Vašo Patejdl.

Výsledky jednotlivých kategórii v Budapešti: Fitnes ženy - bez rozdielu výšky: 1. miesto: Marietta Žigalová Marietta (Fit Ružomberok) - absolútna víťazka, fitnes muži - bez rozdielu výšky: 1. miesto: Daniel Medo, fitnes juniorky - do 164 cm: 1. miesto: Nina Šišková (F&F Nitra), fitnes juniorky - nad 164 cm: 2. miesto: Miriam Kraľovičová (F&F Nitra), fitnes deti - nad 10 rokov: 1. miesto: Athina Karaindrosová (FlexFit Bratislava), Body Fitnes ženy - do 165 cm: 2. miesto: Marta Šupová (FlexFit Bratislava), 3. miesto: Bibiana Mentová (Marietta Fit Ružomberok), Fitnes Model ženy - bez rozdielu výšky: 3. miesto: Martina Saidlová (FlexFit Bratislava), kulturistika ženy - bez rozdielu výšky: 1. miesto: Alexandra Devečková (Fit centrum Shark Brezno)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.