Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Mariána Huňadyho posunul tréner zo spojky na krídlo, no on strieľa góly aj odtiaľ...

Sportnet|Publikované 1. dec 2003 o 23:00

Prešov - Pravidelní návštevníci stretnutí prešovských interligových hádzanárov si isto všimli zmenu postu jedného z hráčov Farmakolu Tatran. Marián

Huňady po príchode trénera Petra Hatalčíka sa čoraz častejšie objavoval nie na pravej spojke, ale na pravom krídle. Strelecká produktivita tohto ľavorukého hráča hlavne v dvoch ostatných domácich zápasoch naznačuje, že Huňady sa v novej role udomácňuje. Konto Nových Zámkov zaťažil deviatimi a v ďalšom súboji na palubovke haly na Baštovej s Kostelcom siedmimi gólmi. Zrejme účastníkovi nedávnych MS dvadsaťjedenročných v Brazílii preorientovanie nerobilo až také veľké problémy...

"Určite aj preto, že už v mladšom či staršom doraste, kedy som patril k najmladším, ma tréneri nasadzovali na pravé krídlo. Starší od mňa mali "vyárendované" miesta na spojkách. Podobné je to aj teraz v interligovom mužstve Farmakolu Tatran, ktoré má posty na spojkách kvalitne obsadené. Pochopiteľne, že nejaký čas na adaptovanie sa je nevyhnutný. Tréner Hatalčík ma však na tréningoch necháva hrať na krídle i na spojke. Tvrdí, že mám byť univerzálny a použiteľný tu i tam. Nuž sa snažím hrať podľa potreby. Viac to teraz vychádza v prospech postu krídelníka. Keď je tréner s mojimi výkonmi spokojný, tak to ma len teší," vraví M. Huňady (na snímke).

Predsa len, kam vás to viac ťahá. Na krídlo, či na spojku? "Pravdupovediac, hra na spojke je mi bližšia. V podstate ale ani na krídle sa necítim zle. Najmä, keď sa mi hra darí takto ako trebárs uplynulú sobotu. Sedí mi aj spôsob, akým teraz v Prešove hráme." Zrejme narážate na rýchle kontry, z ktorých často ťažíte... "Presne na to, že po získaní lopty krídla vyrážajú dopredu a striehnu na presné prihrávky do trhákov mi celkom vyhovuje. Máme rýchle ľavé i pravé krídla, dobrú rozohrávku z brány. Takže takýto behavejší spôsob hádzanej je mi ozaj bližší ako na postavenú obranu súpera."

Naostatok s Kostelcom nezačal ŠK Farmakol Tatran práve dobre, no po necelých dvadsiatich minútach už bolo jasné kto bude pánom na palubovke. Prešovčania súpera potom už jasne predčili a začuli sme i názor, že vraj tento súboj bol "len" predzápasom zajtrajšieho interligového šlágra, v ktorom prešovskí hádzanári hostia Karvinú... "Ja osobne som na Karvinú pred zápasom s Kostelcom nemyslel. V prvom rade sa snažil koncentrovať po každej stránke len a len na tohto súpera. Navyše, nikdy sme proti nemu nehrali, vychádzali sme len z videozáznamov. Možno i preto nám chvíľu trvalo, kým sme tomuto nováčikovi prišli na koreň. Bolo však len otázkou času, kedy sa s tým vysporiadame. Čo sa týka Karvinej, na tohto súpera sa všetci tešíme. Veríme, že hala sa zaplní do posledného miestečka. V typicky búrlivej prešovskej atmosfére sa nám hrá dobre. HC Baník hral naposledy ťažší zápas v Lige majstrov ako my v HIL. Možno aj to nám zahrá do karát. Tiež dúfam, že sa nám podarí vrátiť Karvinčanom prehru z prvého kola tejto sezóny."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.