Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Mariána Hossu by príchod Petra Bondru do Ottawy potešil

Sportnet|25. jan 2004 o 22:30

OTTAWA - Slovenský hokejista Marián Hossa by privítal krajana Petra Bondru v Ottawe s otvorenou náručou. Aspoň to tvrdí denník Ottawa Sun, podľa ktorého by Hossa nerád videl niekoho z tímu odchádzať, ale posila, akou Bondra je, sa nedá prijať inak.

„Peter je čistý kanonier. Samozrejme, že by nám pomohol," povedal Hossa, ktorý Bondru pozná z reprezentačných akcií. „Má vynikajúcu strelu, výborne korčuľuje a dokáže skórovať z hocijakej pozície. Hovoríme o hráčovi, ktorý niekoľkokrát pokoril hranicu 50 gólov. Navyše je skúsený a veľmi dobrý človek, bol by vodcom v našej šatni. Pomohol by nám."

Washington, kde Bondra dlhé roky pôsobí, sa v piatok zbavil Jaromíra Jágra, ktorý odišiel do NY Rangers. Podobné plány má vedenie Capitals aj s Bondrom, Sergejom Gončarom, Robertom Langom a Olafom Kölzigom. Aj napriek vysokým platom patrí Washington k najslabším mužstvám ligy.

Podľa Ottawa Sun ponúklo vedenie Senators Washingtonu za skúseného útočníka výber v 1. alebo 2. kole draftu 2005 a jedného z dvojice Peter Sčastlivyj - Shane Hnidy. Denník Ottawa Sun v piatok informoval, že výmena je už dohodnutá a potvrdil im to aj nemenovaný zdroj z vedenia súťaže. Situáciu však komplikujú Bondrove problémy s chrbátom, pre ktoré nedohral piatkový zápas na Floride. „Nepredpokladám, že by to malo byť vážne. Musíme však počkať, ako sa situácia vyvinie," povedal Bondra.

Ottawa však nie je jediným tímom, ktorý by rád videl 35-ročného veterána vo svojej zostave. Ottawa Sun spomína hlavne Toronto Maple Leafs. Bondra berie situáciu pokojne. „Či by som bol rád, keby som hral v Ottawe? Nedokážem na túto otázku odpovedať," znela odpoveď Slováka na vyzvedanie washingtonských novinárov.

Peter Bondra zaznamenal v tejto sezóne v 43 zápasoch 17 gólov a 29 bodov. V základnej časti NHL nastrieľal súperovým brankárom dovedna už 468 gólov. Washington ho draftoval v roku 1990 v 8. kole a hneď v tom roku naskočil do kolotoča NHL. (sita)

Súvisiace články