Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Marián Huňady potvrdil vzostup formy

Sportnet|Publikované 23. sep 2008 o 00:00

Góly v prešovskej Tatran handball aréne padali počas uplynulého víkendu jedna radosť. Najprv v českej Zubr extralige ich obhajca prvenstva v tejto

súťaži nastrieľal mužstvu KH Kopřivnice štyridsaťšesť. Potom majstrovský Tatran Prešov v ďalšom víťaznom dueli zaťažil konto vicemajstra z Považskej Bystrice štyridsiatimi tromi.

PREŠOV. Na úctyhodnej streleckej bilancii Tatrana Prešov sa výrazne podieľal aj na pravej spojke hrajúci Marián Huňady. Kopřivnici ich dal osem, považskobystrickým gólmanom desať. Nielen v týchto dvoch stretnutiach podal kvalitné výkony. Tréner R. Trtík pred pár dňami konštatoval, že práve M. Huňady sa mu javí ako jeden najlepších a najaktívnejších, ktorý takmer ideálne zapadá do hernej koncepcie, ktorú kormidelník zeleno-bielych razí.

Favorit podľa predpokladov

"Takéto slová len potešia. Som rád, že sa darí mne i celému mužstvu. Tréner R. Trtík nám vštepuje nové herné varianty. Zžívame sa s nimi čoraz viac. Vstup do sezóny v slovenskej aj českej extralige nám vyšiel, ako sme predpokladali. Sme naladení na víťaznú vlnu, tento víkend sme sa slušne presadili aj strelecky. Čo sa týka mojich výkonov, zdravotne som v poriadku, mám trénerovu dôveru, tak sa ju snažím, ako najlepšie viem, nesklamať. Spoluhráči mi tiež pomáhajú, takže fakt, že mi to gólovo sype, iba teší," povedal nám autor osemnástich víkendových gólov po víťaznom zápase s Považanmi. "Bodaj by to vydržalo čím dlhšie. Momentálne sa snažíme ladiť formu na stretnutia skupinovej fázy Ligy majstrov, ktoré nás už onedlho čakajú."

Kvalitné previerky

Tatran Prešov sa v dvoch národných súťažiach hodlá dostať do top formy pred októbrovým štartom v Lige majstrov druhého októbra v Hamburgu, potom doma s Crvenou Zvezdou Belehrad a FC Kodaň Handbold A/S. "Už len to, že cez víkendy hrávame zápasy slovenskej a českej extraligy, je samo osebe náročné. Hlavne po fyzickej stránke. Tréner zostavu 'točí', v zápasoch sa vystriedame všetci nominovaní. Súperi, s ktorými hrávame, nás celkom dobre preveria. Napríklad Považská Bystrica, vediac, že v nohách budeme mať súboj z predošlého dňa, na nás vyrukovala tempo hádzanou. Asi sa snažili ubehať nás. Nakoniec sme sa však rozbehli my a stretnutie s prehľadom vyhrali o dvanásť gólov. Previerka to však na Ligu majstrov bola v každom prípade dobrá."

Škoda Pekára a Radčenka

Kvalitný duel najlepších slovenských celkov pokazil akurát záver, v ktorom sa pochytili domáci Kozlov s hosťujúcim Strakom. Obaja museli predčasne z ihriska. "Stáva sa to. Hádzaná sa nehrá v rukavičkách. 'Tlakový hrniec' síce pred koncom vybuchol, no dohrali sme to. Škoda len, že na tvrdosť súpera doplatili Rado Pekár i Saša Radčenko nepríjemnými, vážne vyzerajúcimi zraneniami. Zajtra nás čaká ďalší ťažký zápas v Nových Zámkoch. Na palubovke TJ Štart sa body veru ľahko nezískavajú," tvrdí M. Huňady. "Program máme teda nahustený a náročný, v tejto fáze sezóny z hľadiska prípravy na štart v Lige majstrov, však aj vhodný."

Súvisiace články