Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Marián Hossa znovu udáva tón najproduktívnejším

Sportnet|Publikované 8. nov 2006 o 00:00

Slovenský hokejista Marián Hossa zaznamenal v noci na utorok vo víťaznom zápase Atlanty nad Bostonom gól i dve asistencie a opäť je na čele

produktivity celej NHL. Krídelník Thrashers nazbieral v 17 zápasoch 24 kanadských bodov a s 13 gólmi sa osamostatnil aj na čele kanonierov. Smrtiace presilovkové zloženie Atlanty vedené Mariánom Hossom totálne zdecimovalo Boston. Na výsledku mal popri trojbodovom Hossovi najvýraznejší podiel ruský útočník Iľja Kovaľčuk, ktorý vďaka hetriku a asistencii tiež predstihol v ligovej produktivite Jaromíra Jágra."Celý útok je skvelý a najmä Kovy dnes opäť potvrdil svoj výnimočný talent i to, že patrí medzi najlepších strelcov súťaže," nadšene komentoval kouč Atlanty Bob Hartley. Najproduktívnejší muž scény a špecialista na početné výhody Hossa mohol byť o ďalší presný zásah bohatší, keby mu rozhodcovia neupreli trefu, pri ktorej si údajne pomohol dotykom ľavou rukou. Kurióznym kúskom sa prezentoval i jeho krajan a kapitán hosťujúcich medveďov Zdeno Chára, ktorý jednu dvojicu zo štyroch trestných minút pozbieral za neúspešné nafilmovanie pádu po ataku skúseného Bobbyho Holíka. Slovenský hokej kvalitne zastupoval aj Andrej Meszároš. Obranca Ottawy odchádzal z washingtonského ľadu síce s po predĺžení, no na konte mal dve asistencie i dva plusové body. Unikátny obrat sa podaril Washingtonu. Capitals prehrávali po úvodnom dejstve aj zásluhou dvoch asistencií agilného Andreja Meszároša už 1:3 a ani domácimi fanúšikovia v zvrat skóre príliš neverili. Vtedy sa ujal slova ďalší klenot ruskej hokejovej školy Alexander Ovečkin a dvoma gólmi priebežný stav stretnutia zrovnal. Hráči z hlavného mesta USA sa navyše vypli v päťminútovom nastavení hry k výbornému výkonu a o šťastnom osude merania síl rozhodol Chris Clark. zásahu Teemu Selänne.

Výsledky: ATLANTA - BOSTON 5:3 (2:0, 0:1, 3:2), góly: 3. Kozlov (HOSSA, Kovaľčuk), 8. Kovaľčuk (McCarthy, Holík), 47. Kovaľčuk (Kozlov, McCarthy), 48. HOSSA (Kozlov, Hnidy), 50. Kovaľčuk (Kozlov, HOSSA) - 24. Bergeron (Mara, Savard), 59. Boyes, 60. Bergeron (Boyes, Mara). WASHINGTON - OTTAWA 4:3 po predĺžení (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0), 20. Pettinger (Heward, Green), 28. Ovečkin (Siomin, Zubrus), 60. Ovečkin (Siomin, Pothier), 62. Clark (Siomin, Eminger) - 2. Alfredsson (Spezza), 11. Vermette (Alfredsson, MESZÁROŠ), 12. Heatley (Voľčenkov, MESZÁROŠ). TORONTO - PHILADELPHIA 4:1 (1:0, 0:1, 3:0), 6. Battaglia (McCabe), 48. Antropov (Sundin, Ponikarovskij), 57. Ponikarovskij, 59. Kaberle (Steen, Stajan) - 23. Eager (Meloche, Rathje). NY ISLANDERS - TAMPA BAY 1:5 (1:1, 0:2, 0:2) ,20. Žitnik (Simon, York) - 13. Karlsson (Fedotenko, Prospal), 33. St. Louis (Perrin, Lecavalier), 38. Kuba (Prospal, Richards), 53. Kuba (St. Louis, Alexejev), 56. Perrin (Alexejev, Karlsson). VANCOUVER - DALLAS 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), 10. Bieksa (Edler, Luongo), 60. Pyatt (Öhlund, H. Sedin) - 27. Lindros (Modano, Zubov). ANAHEIM - PITTSBURGH 3:2 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0), 4. Kunitz (Selänne, McDonald), 34. Perry (S. Niedermayer, Pronger), 61. Selänne (S. Niedermayer, Getzlaf) - 4. Moore (Thorburn, LeClair), 11. Thorburn (Malkin, Crosby).