Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Marián Hossa: Som šťastný za Miška, hral perfektne

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 25. jún 2013 o 08:11

MARIÁN HOSSA chválil po finále Michala Handzuša. Stanleyho pohár mu veľmi doprial, podobne ako Čechovi Michalovi Rozsívalovi.

Aký to je pocit držať druhýkrát v kariére Stanleyho pohár?

„Neuveriteľný. Prvýkrát je to asi super, ale teraz je to možno ešte o niečo lepšie.“

Bola táto sezóna ťažšia ako pred troma rokmi?

„Bola rovnako náročná. Mali sme vynikajúcu sezónu, vyhrali sme Prezidentskú trofej a hrali sme vyrovnane počas celého roka, to bol základ nášho úspechu.“

Komu budete prvému telefonovať?

„Manželke s dcérkou Miou, na ktoré sa veľmi teším, keďže sú doma na Slovensku.“

Čo bol kľúčový moment série?

„Asi štvrtý zápas, keď sme dokázali vyhrať v predĺžení 6:5 a vyrovnali sme na 2:2.“

Čo vám napadlo, keď ste dve minúty pred koncom odvolali brankára a nakoniec strelili dva góly?

„Povedali sme si, že musíme hrať všetko na bránku a dúfať v to najlepšie, čo sa aj podarilo. Bolo to ako v rozprávke. Dali sme dva góly za sedemnásť sekúnd.“

Neuveriteľný príbeh má určite aj Michal Handzuš?

„Som šťastný za Miška. Odkedy sme ho vzali zo San Jose, sa vypracoval zo štvrtého útoku do druhého. Hral perfektne a veľmi si to zaslúžil. Som za neho rád, že si vybral Chicago, spolu s Michalom Rozsívalom odohrali strašne veľa zápasov a na trofej si doteraz nesiahli.“

Handzušov syn v Stanley Cupe

Michal Handzuš sa dočkal - po 14 sezónach a 1047 odohratých zápasoch v NHL siahol v 36-tich rokoch na vytúžený Stanleyho pohár.

Handzuš sa stal ôsmym Slovákom, ktorý získal najprestížnejšiu hokejovú trofej na svete.

Majster sveta z Göteborgu potom posunul trofej ďalším veteránom, ktorí sa z nej takisto tešili prvýkrát v živote - Kanaďanovi Jamalovi Mayersovi a Čechovi Michalovi Rozsívalovi. Až potom sa k nej dostali najväčšie hviezdy tímu, ako šiesty ju zodvihol Marián Hossa.

"Starí dinosauri ju museli dostať ako prví, až potom prišiel na rad zvyšok tímu. Hral som v NHL dlhý čas a už sa mi zdalo, že na trofej nikdy nedosiahnem. Stáť tu a nazývať samého seba šampiónom je niečo úžasné," rozplýval sa Rozsíval.

Handzuš sa dostal k trofeji na ľade ešte raz a hneď do nej posadil svojho ani nie ročného synčeka, čo zaujalo aj hromadu zámorských fotografov na bostonskom ľade.

"Je to neuveriteľný moment," vyznal sa hokejista. "Bolo ťažké nemyslieť na to. Bola to dlhá doba," povedal Handzuš, ktorý bol najstarším hrajúcim hokejistom na ľade.

V noci na utorok odohral Handzuš vyše 15 minút a pripísal si jednu plusku. Významnú rolu hral pri dôležitom druhom góle Chicaga, keď pred bránkou odclonil krajana v drese Bruins Zdena Cháru a umožnil tak skórovať Bryanovi Bickellovi. O 17 neskôr dokonal senzačný obrat Dave Bolland.

TASR

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.