Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Marián Bellák chcel len trafiť bránu...

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Košice - Päťdesiat minút stretnutia 1. FC - Dubnica hádam nik nepochyboval o tom, že tri body ostanú doma. Považania totiž potvrdzovali, že nie

náhodou ešte v tejto sezóne nezískali vonku ani bod a že sú len tieňom mužstva, ktoré na jar, počas druhej časti minulej sezóny, patrilo herne i bodovo k tým úspešnejším. V 54. minúte stretnutia v Čermeli však hostia rýchlo rozohrali brejkovú akciu a mladý, ešte len 19 - ročný Marián Bellák mal medzi troma zadákmi 1. FC dosť času i priestoru na to, aby pravačkou napriahol a prízemnou strelou ku ľavej žrdi Kobrovej brány prekonal gólmana 1. FC. "Zo stredu poľa mi prihrával Maťo Ševela, ja som si loptu prebral, chcel som len trafiť bránu," hovorí Marián Bellák. Bránu trafil a trafil ju lepšie, ako pôvodne čakal. "Trafil som to k tyči, tak, že brankár jednoducho podľa mňa nemal šancu."

Spomínali sme priestor i čas, ktorý mal Dubničan k dispozícii. "Svoju prácu tu odviedol, myslím, Jano Sokol. Ten odviedol dvoch obrancov bokom, ja som potom ostal v strede sám. Musím priznať, že ani ja som nečakal takú prihrávku, ktorú mi tam Maťo ŠEvela poslal..." V 54. minúte zápasu 1. FC Košice - Dubnica tak zažili domáci sprchu, hostia naopak ožili a od tohto momentu boli dovtedy dravejším tigrom vyrovnaným súperom. "V tom prvom polčase mali domáci viac z hry, ani sa nečudujem, veď majú jednoznačne lepší a kvalitnejší káder. V tom druhom polčase sme sa snažili vyrovnať hru a podarilo sa nám to. Aj vďaka gólu. Remíza je však podľa mňa úplne zaslúžená," hovorí reprezentant Slovenska do 20 rokov, ktorý síce na ME hráčov do 19 rokov v Nórsku pri bronze Slovákov nebol, v nedávnom zápase s Nemeckom do 20 rokov (2:2) však už v kádri trénera Poláka nechýbal.

Jeho gól v Čermeli znamenal pre Dubnicu veľmi veľa.

"Konečne, prvý bod zvonku! Dúfam, že sa tu odrazíme k niečomu lepšiemu a že nám to pôjde už len lepšie a lepšie," dodal na záver šťastný strelec.

Ináč, Stanislav Griga bol samozrejme po zápase s výsledkom spokojný, spokojný bol i so zásahom Belláka, zvláštne oslavné ceremónie však preňho nechytal. "Najväčšou odmenou preňho bude, ak sa dostane do základnej zostavy v ďalšom kole," povedal Griga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.