Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Marián Adam zrejme definitívne odišiel z Tatrana

Marián Adam. Momentálne nemá nové angažmán. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 14. feb 2013 o 00:00

V zimnej prestávke vypadli z jesenného kádra corgoňligových futbalistov Tatrana Prešov viacerí jednotlivci.

Odišli legionári Boljevič, Kostadinov, Ševčuk, ako aj Katona, Macko, Adam a nateraz na mŕtvom bode sú rokovania so Zošákom či Pribulom, o ktorých predstavitelia klubu prejavili záujem po vypršaní ich kontraktov. Ukazuje sa, že po tom, čo si spomínaní futbalisti vyzliekli zelenobiely dres, nie je pre nich jednoduché nájsť si nové pôsobisko.

PREŠOV. Dokazuje to i prípad skúseného 31-ročného ofenzívneho hráča Mariána Adama.

„Momentálne som v štádiu hľadania si nového klubu, ešte nič nie je uzavreté,“ povedal nám hneď po tom, čo sme ho kontaktovali, tento matador, ktorý v najstaršom slovenskom klube prežil mnoho sezón v rôznych etapách.

„Na účinkovanie v Tatrane budem navždy spomínať ako na éru, v ktorej som herne vyrástol a mal som možnosť okúsiť najvyššiu súťaž. Rozhodne som neodišiel zatrpknutý, rozčarovaný či nahnevaný. Hoci, pravdaže, rozhodnutie funkcionárov ma nepotešilo.“

Ilavský rodák síce vystriedal veľa tímov (Metalist Charkov, Steel Trans Ličartovce, ZŤS Dubnica, DAC Dunajská Streda, Stará Ľubovňa, FK Třinec, MFK Michalovce, SV Hitzendorf), no predsa najsilnejšie puto ho viazalo k Tatranu.

„Som tunajším odchovancom a polovicu kariéry som strávil práve na východe, ale prichodí mi rešpektovať verdikt zodpovedných. Tak to vo futbale chodí, že hráči prichádzajú i odchádzajú, kádre sa menia a výnimkou nie je ani Prešov. Život ide ďalej a ja môžem len poďakovať za krásne necelé dva roky, ktoré som v tomto celku naposledy strávil. Vždy som fandil a aj budem fandiť tomuto klubu, aby sa mu darilo ešte viac.“

Jeseň nedopadla pre tím ani pre neho príliš vydarene, ale k tomu sa už nechcel vracať s tým, že na analýzy sú určení iní, kompetentní.

Adam bol v Tatrane angažovaný vlastne tri razy. Toto bola jeho labutia pieseň? „Nikdy nehovor nikdy, neviem, čo bude nasledovať, ale pravdepodobne to bolo naposledy,“ prezradil svoj pocit a dotkol sa i predošlých rokov, ktoré prežil v Šariši.

„Každý úsek mal svoje zvláštnosti, plusy i mínusy. Pôsobil som pod trénerom Komanickým, ktorý mi poskytol šancu v mladom veku, vtedy som odštartoval svoju kariéru. Každý kouč, ktorý ma trénoval, mi však dal veľa. Či už Dejmal, Tarkovič, Kovalec, alebo i Červenkov. Bolo tiež turbulentné obdobie, tím zostúpil do druhej ligy, nastali značné problémy a hrozil dokonca pád aj z druhej ligy. Neskôr prišiel návrat medzi elitu a ja som sa znovu ukázal v Tatrane. Základom fungovania klubu sú výsledky, v ostatných rokoch neboli však zodpovedajúce vytvoreným podmienkam a mužstvo sa nedostalo na pozície, ktoré sú hodnotené ako pozitívne. To nebolo dobré.“

Čaká a rozhoduje sa

Poďme však na súčasnosť a budúcnosť tohto hráča: Kam sa teda vyberie ďalej?

„Jedna ponuka z cudziny bola veľmi reálna, nádejná. Vyzerala sľubne, ale napokon sa to domrvilo, na niektorých veciach to zahaprovalo a padlo. Nejaké telefonáty sa síce vyskytli, ale nič som ešte nepodpísal.“

Adam trénuje individuálne, čaká, ale nešpekuluje. Boli sme zvedaví, či by reagoval iba na možnosť zakotviť v Corgoň lige, prípadne v druhej lige. Zachoval si však reálny pohľad na dianie.

„Nie som v pozícii, že by som si mohol vyberať, ohŕňať nosom nad niektorými možnosťami. Určite nie som prieberčivý. Viem, že na Slovensku je to tak, že väčšina hráčov musí byť rada, že je o nich záujem. Takže zvažujem možnosti a uvidím, pre akú alternatívu sa rozhodnem,“ dodal Marián Adam.

Čas však rýchle beží, jarná fáza súťaží sa blíži a tiež preto by bol už najradšej, keby konečne vedel, na čom je a kde skončí.

Uvedomuje si i to, že niektoré termíny „prešvihol“ a preto musí byť trpezlivý, aby nebodaj neurobil krok, ktorý by neskôr mohol ľutovať.

Súvisiace články