Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Mária Huta siahala po dobrom výsledku

Jozef Petruška|Publikované 17. mar 2016 o 23:00

V nasledujúcom kole hostí nováčik lídra súťaže z Veľkého Horeša.

MÁRIA HUTA. Z pätice spišských zástupcov v 4. lige Juh v 17. kole len traja zabojovali o majstrovské body. Stretnutia Rudňancov a Vlašanov boli vonku zrušené, a tak len Mária Huta cestovala do Strážskeho.

Spravodlivejšia remíza

Nováčik súťaže vedel v jesennej časti na pôde súpera vždy prekvapiť. Aj v Strážskom hral vyrovnanú partiu.

Síce prehrával už 0:2, ale v 68. minúte strelil kontaktný gól a domáci mali čo robiť, aby tesné víťazstvo ubránili.

„Šanca na dobrý výsledok bola veľká. Veď sme mali ešte tri obrovské šance. Dokonca sme mali zahrávať pokutový kop. Hlavný to odpískal, asistent na čiare po čase zrušil. Plus mal byť ešte jeden pokutový kop v 88. minúte za hranie rukou. Bola to čistá ruka. Remíza by bola z nášho pohľadu veľmi zaslúžená a spravodlivá,“ povedal po jarnej premiére tréner AŠK Mária Huta Rastislav Ďorď.

Hostia lídra

Počasie v týchto dňoch je veľmi vrtkavé. Skôr pripomína december, ako začiatok jari.

V nasledujúcom 18. kole 4. ligy Juh má v tabuľke ôsma Mária Huta za súpera atraktívny Veľký Horeš. Ten je na čele tabuľky bez jedinej prehry a suverénne kráča za postupom.

„Už sa netreba vracať k zápasu v Strážskom. Hostíme doma Veľký Horeš a to je pre nás atraktívny súper. Proti nemu chceme zabojovať a uhrať dobrý výsledok. Tá nula v kolónke prehier hostí je pre nás veľmi motivujúca,“ dodal tréner Mária Huty Rastislav Ďorď.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.