Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mária Huta chce rozhodnúť v nedeľu

Jozef Petruška|Publikované 3. jún 2016 o 22:00

V jarnej časti ešte nováčik nehral v kompletnom zložení. S posledným mužstvom si chcú zabezpečiť štvrtoligovú príslušnosť.

MÁRIA HUTA. V posledných dvoch kolách si funkcionári a hráči v 4. lige Juh a 5. lige Podtatranskej prevetrali vedomosti z matematiky.

Hlavne oblasť kombinatoriky, ale hlavne sčítanie o odčítanie. Samozrejme, týka sa to len klubov, ktoré bojujú o vypadnutie, resp. postup.

Do spletitej situácie sa v 4. lige Juh dostal aj nováčik z Márie Huty. Dve kolá ešte nemá štvrtoligovú istotu. Má však výhodu, že v poslednom domácom zápase hostí poslednú Boršu a tri body môžu veľa znamenať.

„Bod nám nestačí. Musí byť víťazstvo. Samozrejme, to je za predpokladu, že každý sa prihlási do súťaže a postúpia z 5. ligy Hrabušice. Od nás by vypadávali traja. Keď všetko vyhrá Geča, Rudňany a Spišské Vlachy chytia po štyri body, sme zachránení. Ak postúpi Poprad B, tak sme zachránení, aj Vlašania, aj Rudňany. Keby Folkmarčania porazili Geču, tiež sme všetci naďalej štvrtoligoví,“ vysvetlil rôzne kombinácie skúsený funkcionár a predseda AŠK Mária Huta Ľuboš Marcinko.

Nekompletná zostava

V štvrtoligovej spoločnosti AŠK Mária Huta v sezóne 2015/2016 dosahoval kolísavé výsledky.

Niekoľkokrát sa tréner Ďorď sťažoval na tréningovú morálku a problémy so zostavou.

Ak by jeho mužstvo hralo kompletne, dve kolá pred koncom by isto o problémoch so záchranou nebolo ani reči.

Lenže v dnešnej dobe sú práca, zamestnanie a škola väčšie priority ako futbal. A tomuto trendu sa treba prispôsobiť aj v štvrtoligovej súťaži.

„Príprava na Boršu je normálna. Je pravda, že na jar sme ešte ne-
hrali v kompletnom zložení. Raz je niekto v robote, futbalisti robia na zmeny, majú karty alebo sú zranení. Chceme v nedeľu vyhrať. Tak budeme mať všetko vo svojich rukách a nemusím sa v poslednom kole spoliehať na ostatných a ostatné výsledky,“ dodal Ľuboš Marcinko.

V predposlednom kole hostí Mária Huta doma poslednú Boršu. V poslednom kole cestuje na derby do Krompách.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.