Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Margecany sú už posledné

Rýchly sled zápasov. Na Spiši sa roztočil rýchly kolotoč majstrovských zápasov. Hrá sa systémom nedeľa – streda – nedeľa. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 4. máj 2013 o 00:00

Krompašania naďalej valcujú svojich súperov. K zmene došlo na čele a chvoste šiestoligovej tabuľky.SPIŠ. Ozajstná futbalová „šaľenota“ vypukla po tieto dni na Spiši. Jedno kolo strieda druhé. Ešte si fanúšikovia nestihli poriadne zafixovať výsledky z nedele a už sa hralo v stredu. A opäť to bude takto pokračovať.

Krompašania bodujú ďalej

Jedine futbalisti treťoligovej Spišskej Novej Vsi mali v stredu voľno, no v nedeľu ich čaká boj na život a na smrť u poslednej Kremničky. O stupienok nižšie sa drží v štvrtoligovej partii Spišské Podhradie. Cez víkend hrajú vo Svite.

Najlepší je pohľad na čelo V. ligy Juh. Krompašania majú skvelú jar. Na svoje konto si pripisujú jedno víťazstvo za druhým. V spanilej jazde môžu pokračovať v nedeľu doma, keď hostia Sobrance. Presne opačné starosti majú u susedov v Spišských Vlachoch. V stredu už bol ich dopravný prostriedok v poriadku a z Turne doviezli možno tri najdôležitejšie body jari.

Folkmarčania hostia Kráľovský Chlmec. Zmeniť oblečenie už môže vedúci mužstva Rudnian Peter Urich, lebo aj ich výborná séria bez prehry skončila, ale nadviazať na ňu môžu dnes proti Šaci.

„Chcel by som nosiť rovnaké oblečenie celú jar, lebo od začiatku nám tento rituál prinášal šťastie,“ s úsmevom skonštatoval P. Urich.

Posledné Margecany

Čo sa to deje s Margecanmi? Po osemgólovom výprasku v Smižanoch sú už posledné. Nielen na konci tabuľky došlo k zmene. Prvé už nie sú ani Hrabušice, ktoré v „zápase jari“ v dohrávke prehrali vysoko 0:4 v Štrbe.

Všetko sa to môže zmeniť po víkendovom 20. kole. Hrabušice v tradičnom dopoludňajšom čase privítajú Jaklovce a budú čakať na výsledok Štrba – Teplička. Zverenci trénera Vladimíra Hudáčka sú momentálne vo veľkom rozlete a v Štrbe môžu prekvapiť. Šlágrom kola budú majstráky v Smižanoch a Margecanoch.

„Z kola na kolo bude len a len silnejší,“ vyhlásil smižiansky kormidelník Milan Bartko.

V najväčšej obci na Slovensku hostia Levočanov. V Margecanoch bude derby s Helcmanovcami. Za svojimi súpermi vycestujú Harichovce do Popradu a nováčik z Mária Huty má namierené do Spišského Bystrého.

Program 20. kola 1. triedy SOFZ:

Spartak Bystrany – Kluknava 10.30, Nálepkovo – Odorín, Prakovce – Chrasť n/H, SNV B – SŠM Bystrany 10.30, Jamník – Richnava, Olcnava – Gelnica.Súvisiace články