Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mareš v druhej fáze kontraktu so SZH, Šalatová proti Turecku až doma

TASR|Publikované 2. dec 2002 o 13:50

Púchov 2. decembra (TASR) - Spoločne so zabezpečením postupu slovenských hádzanárok do druhej fázy kvalifikácie na MS 2003 sa zároveň rozhodlo, že Slovenky ...

Púchov 2. decembra (TASR) - Spoločne so zabezpečením postupu slovenských hádzanárok do druhej fázy kvalifikácie na MS 2003 sa zároveň rozhodlo, že Slovenky minimálne do júna 2003 povedie doterajší tréner Vojtěch Mareš.

Jeho zverenky v nedeľu vybojovali povinné víťazstvo proti Azerbajdžanu (31:23) a keďže Turecko prispelo do postupovej matematiky triumfom nad Macedónskom, Slovenkám už jedno z dvoch postupových miest v skupine nemôže ujsť. "Trénera Mareša čakajú v druhej fáze jeho zmluvy rovnaké platové podmienky ako v prvej, pôjde len o časové rozšírenie kontraktu," vysvetlil prezident SZH Pavol Derfényi.

Predtým však Marešove zverenky musia dokončiť prvú fázu dvoma zápasmi s ambiciónym mladým družstvom Turecka, ktoré má veľkú šancu postúpiť práve na úkor favorita skupiny Macedónska. Stačí mu na to jediný bod z dvojstretnutia so Slovenkami. Sily obidvoch súperov pred ich stredajšou prvou konfrontáciou v Istanbule odhadla na základe skúseností svojho tímu trénerka Azerbajdžanu Rafiga Šabanová slovami: "Turecko má mladé družstvo, ktorého hádzaná sa opiera výlučne o dve kľúčové tvorkyne hry. Slovenky sa môžu opierať o výkony všetkých svojich hráčok a preto si myslím, že by mali vyhrať."

Slovenské družstvo do Istanbulu pocestuje v rovnakom zložení ako na odvetný duel s Azerbajdžanom, spojka Andrea Šalatová sa k tímu vráti pre zranený členok až v kvalifikačnej rozlúčke s prvou fázou 8. decembra v Michalovciach.

br go jch

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.