Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mareš si pred žrebom MS 2003 neželá Rumunsko, Španielsko a Maďarsko

TASR|Publikované 13. dec 2002 o 13:46

Aarhus 13. decembra (TASR) - Už v nedeľu sa slovenské hádzanárky dozvedia meno svojho súpera v play off o postup na majstrovstvách sveta 2003 v Chorvátsku.

Do dejiska záverečných dní európskeho šampionátu v dánskom Aarhuse, kde v nedeľu pred zápasom o 5. miesto prebehne žreb, už dorazili i prezident Slovenského zväzu hádzanej Pavol Derfényi s reprezentačným trénerom Vojtěchom Marešom.

Po štvrtkových záverečných stretnutiach v skupinách sa vyprofilovala deviatka tímov, ktoré sa v nedeľu ocitnú v koši nasadených družstiev a z ktorých vzíde aj slovenský súper pre dve stretnutia play off (24. mája - 1. júna). Český kormidelník v slovenských službách Mareš, ktorý sa už pred odletom zariekol, že nechce byť v miestnosti žrebu, odmietol určiť želaného soka, avšak vytýčil trojicu národných výberov, proti ktorým by sa so svojimi hráčkami postavil len nerád. "Ťažko špekulovať teraz v decembri, v akom rozpoložení budú tímy koncom mája. Aj družstvá, ktoré tu na ME prepadli - ako napríklad Nemecko, budú možno na jar už v pohode a oveľa silnejšie. Myslím však, že hre mojich zvereniek by najmenej vyhovovalo, ak by sme museli čeliť Maďarkám, Španielkam a Rumunkám," predpovedal Mareš.

Šéf zväzu Derfényi dodal: "Nechcem nič predpovedať, dúfam však, že žreb bude k nám milostivejší ako v naposledy v prípade mužov pred play off ME, keď dostali neskorších vicemajstrov Nemecko.

Koše pred žrebovaním:

Nasadené tímy (možní súperi Slovenska): Maďarsko, Juhoslávia, Rumunsko, ČR, Rakúsko, Slovinsko, Nemecko, Ukrajina, Španielsko

Nenasadené tímy: Holandsko, Švédsko, Bielorusko, Slovensko, Poľsko, Litva, Bosna a Hercegovina, Turecko, Bulharsko

Istú účasť na MS 2003 v Chorvátsku (1.-16. decembra) majú usporiadateľ Chorvátsko, majster sveta Rusko a ďalšie tri najlepšie tímy z prebiehajúcich ME Nórsko, Dánsko a Francúzsko.

Súvisiace články