Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Mareš s doterajším priebehom kvalifikácie spokojný

TASR|Publikované 28. nov 2002 o 14:47

Bratislava 28. novembra (TASR) - Povinný postup slovenských hádzanárok do druhej fázy kvalifikácie na MS 2003 naberá reálne kontúry. Zverenky českého ...

Bratislava 28. novembra (TASR) - Povinný postup slovenských hádzanárok do druhej fázy kvalifikácie na MS 2003 naberá reálne kontúry. Zverenky českého trénera Vojtěcha Mareša nezaváhali ani v jednom z úvodných troch stretnutí a s plným bodovým ziskom vedú tabuľku 2. skupiny. Dva duely na súperových palubovkách však neboli prechádzkou ružovým sadom.

"V Macedónsku sme boli ubytovaní až v Skopje, čo je 40 km od miesta zápasu. No v Azerbajdžane to bolo na hony vzdialené európskym podmienkam. Čas na tréningy nám úmyselne skracovali, v hale odmietali poriadne zasvietiť, na hoteli sme naháňali potkana a spoločnosť nám robili šváby. Aj strava mala ďaleko od štandardu," uviedol Mareš a dodal: "Počas zápasu lietali z hľadiska naplnené fľaše, jedna ma dokonca trafila do chrbta. Keď som chcel time-out, musel som oň žiadať niekoľkokrát. Dievčatá však ukázali svoj charakter a tieto prekážky so zaťatými zubami prekonali."

Marešov tím sa po dňoch voľna zíde v sobotu v Púchove, kde na druhý deň (1. decembra) odohrá odvetný zápas proti Azerbajdžanu (18.00, ŠH Matador). Skúsenému českému kormidelníkovi bude v nominácii opäť chýbať spojka Andrea Šalatová, ktorej nedovolí nastúpiť zranenie členka zo zápasu v Macedónsku. "Náš súper má vo svojom strede tri hráčky medzinárodnej úrovne. Navyše ich štýl je veľmi netradičný. Nehrajú vôbec na krídla, ktoré sa sťahujú do stredu palubovky a vytvárajú tam pre spoluhráčky priestor pre streľbu. Naše postavenie v tabuľke chceme potvrdiť víťazstvom," dodal Mareš.

Ďalší program SR v 2. skupine:

SR - Azerbajdžan (Púchov, 1. decembra, 18.00)

Turecko - SR (Istanbul, 4. decembra, 19.00)

SR - Turecko (Michalovce, 8. decembra, 18.00) pe mi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.