Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Mareš do Chebu s 15-členným kádrom

TASR|23. mar 2003 o 09:38

Bratislava 23. marca (TASR) - Slovenské hádzanárky absolvujú po víkendovom dvojzápase s Brazíliou, v ktorom zvíťazili 30:27 a 34:25, v príprave na druhú ...

Bratislava 23. marca (TASR) - Slovenské hádzanárky absolvujú po víkendovom dvojzápase s Brazíliou, v ktorom zvíťazili 30:27 a 34:25, v príprave na druhú fázu kvalifikácie o postup na MS 2003 proti Srbsku a Čiernej hore tradičný turnaj O štít mesta Cheb (25.-29 marca).

Súpermi zverenkýň trénera Vojtěcha Mareš bude v II. skupine Nemecko, Švédsko a Holandsko. V I. skupine sa predstavia okrem domácej reprezentácie, tímy Poľska, Číny a turnajovú osmičku doplní po odhlásení sa Ukrajiny viedenské Hypo. Z oboch skupín postúpia do A-skupiny (o 1.-4. miesto) po dva najlepšie tímy. Tie odhrajú ešte dva zápasy so súpermi, ktorí postúpili z druhej skupiny, avšak do záverečnej tabuľky sa bude zarátavať aj výsledok zo vzájomného duelu s tretím tímov zo základnej skupiny. Rovnakým systémom sa bude hrať aj B-skupiny (o 5.-8. miesto).

V 15-člennej nominácii Slovenska figuruje dvanástka hráčok z medzinárodnej ligovej WHIL-ky, ktorú doplnila trojica spojok pôsobiaca v Nemecku Šimáková (Norimberg), Fečová, Dubajová (obe Oldenburg).

"Hlavným cieľom, ktorý účasťou na turnaji sledujeme, je patrične sa zohrať pred zápasmi druhej fáze kvalifikácie. Keďže Caltíková má zranené koleno, nominoval som aj ďalšiu pivotku Kundrátovú. Dôležité je, že po dlhšom čase budem mám k dispozícii aj legionárky a som presvedčený, že ich vzájomná súhra s hádzanárkami pôsobiacimi vo WHIL sa bude v priebehu turnaja zo zápasu na zápas zlepšovať," povedal slovenský reprezentačný tréner Vojtěch Mareš.

nominácia Slovenska na turnaj O štít mesta Cheb (25.-29. marca):

brankárky: Kodayová (Šaľa), Z. Školková (Šurany)

krídla: Stuparičová, Sedláková, Banková (všetky Šaľa)

pivotky: Caltíková, Géczová (obe Šaľa), Kundrátová (Michalovce)

spojky: Hrabovská (Šaľa), Glankovičová, Šalatová (obe Michalovce), Kuťková (Inter), Šimáková (Norimberg), Fečová, Dubajová (obe Oldenburg)

pe la

Súvisiace články