Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Marek Špilár už po úspešnej operácii začína s prvými cvikmi

Sportnet|Publikované 1. okt 2002 o 22:00

Košice/ Bruggy - Slovenský reprezentačný obranca, odchovanec stropkovského futbalu a bývalý hráč Drnovíc, Prešova, 1. FC Košice, Ostravy a Olomouca

Marek Špilár sa v piatok podrobil operácii ľavého kolena. Hráč jedného z dvoch belgických účastníkov prestížnej Ligy majstrov, tímu FC Bruggy, nebude trénerovi svojho mužstva, Trondovi Solliedovi, k dispozícii zhruba päť týždňov. Istanbulské peklo, ktoré hráči belgického vicemajstra absolvovali včera na pôde Galatasaray, sa teda zabišlo bez Špilára, ten ostával v Belgicku. Zároveň nebude k dispozícii slovenskému kormidelníkovi Ladislavovi Jurkemikovi na zápas roka z pohľadu Slovenska, 12. októbra tak bude môcť v kvalifikačnom zápase na EURO 2004 proti Angličanom Špilár akurát držať palce spoluhráčom.

"Momentálne ma ešte koleno pobolieva, ešte krívam, začínam však už s prvými cvikmi, posilňujem stehenný sval a pomaly opäť začínam. Operácia bola v piatok okolo desiatej hodiny, robili mi artroskopiu kolena. Našťastie, nemal som poškodený väz ani chrupavku, odlomený bol len kúsok menisku, ten mi vybrali. Operácia trvala asi pol, možno trištvrte hodiny, počas nej som bol pod narkózou," hovorí Marek Špilár.

Nórsky tréner FC Bruggy Trond Sollied sa už v belgických médiách posťažoval, akú stratu tím utrpel, čo tiež svedčí o tom, že Špilár, ktorý si okamžite vybojoval miesto v základe a stabilne hrával, už má v tíme svoj kredit. "Samozrejme, nie je šťastný tréner, nie som z toho šťastný ani ja. Máme však široký káder, šancu dostanú ďalší hráči," pričom náhradou za Špilára by mal byť buď Chorvát Milan Lesnjak alebo Belgičan Philippe Clement.

Odskočme ku tomu, čo majú zatiaľ Bruggy za sebou. V belgickej lige si doteraz viedli Bruggy výborne. Vyhrali v La Louviere 2:1, doma s Beverenom 3:0, vo Westerlo 2:0, doma s Mechelenom 4:0, na ihrisku nebezpečného Standard Liége 2:1, prekonali odpor Gentu a zvíťazili 1:0, cez víkend remizovali na pôde Antverp 2:2. S 19 bodmi im patrí 1. miesto v Eerste Klasse, so šesťbodovým náskom pred druhým St. Truiden."Naposledy sme len remizovali, takže to našu spokojnosť trochu probrzdilo. Všeobecne sa tu počítalo s tým, že budeme hore. Mohli sme tam však byť s plným bodovým ziskom, tým, že sme remizovali, sme stratili dva body... Tu sa počíta s najvyššími ambíciami, v posledných štyroch rokoch Bruggy neuhrali titul, tento rok ho veľmi chcú."

V Lige majstrov hrá Club Brugge či Club Brugeois, to sme vyjadrili vo flámmštine i valónčine, teda oboch jazykoch Belgicka, v skupine H s Barcelonou, Lokomotivom Moskva a Galatasaray Istanbul. V 1. kole na Nou Campe Belgičania prehrali s FC Barcelona 2:3, keď najmä v závere zápasu Kataláncov hrýzli. "Keď sme stiahli z 1:3 na 2:3 a ku koncu sme mohli ešte vyrovnať, na domácich bolo vidieť, akí sú nervózni. Treba však povedať, že najmä zo začiatku a do stavu 3:1 boli lepší. Vytvárali si šance, ktoré však nepremieňali, na konci sme ich za to mohli potrestať. Myslím však, že s takýmto výsledkom na ihrisku takého súpera môžeme byť spokojní," hovorí Marek Špilár, ktorému sa na Nou Campe srdce rozbúchalo trochu silnejšie. "Je to neskutočný štadión, postavený do strašnej výšky, bolo tam 80 tisíc ľudí, je to iný pocit, ako hrať pred 5 tisíc ľuďmi," dodáva slovenský zadák, ktorý sa pri súbojoch najviac stretával s Holanďanom Kluivertom a Argentínčanom Saviolom. "Dres po zápase som si však menil s Gabrim."

V 2. kole svojej skupiny privítali Bruggy Lokomotiv Moskva. Vôbec, na súperov z východu má belgický tím šťastie, v dvoch predkolách LM sa potýkali s rumunským Dinamom Bukurešť a ukrajinským Šachťorom Doneck. Zápas s Moskovčanmi skončil remízou 0:0. "Prvý polčas bol vyrovnaný, Rusi mali jednu - dve šance, v závere polčasu i my. V druhom sa Lokomotiv stiahol a už len bránil, chcel uhrať remízu, my sme mali tri - štyri stopercentné šance. Chýbal i kúsok šťastia, ale mali sme to vyhrať." Práve v tom zápase na začiatku 2. polčasu pocítil Marek Špilár bolesť v kolene, stupňovala sa, tak sa pýtal dole...

Bruggy hrali včera večer v Istanbule, Marek Špilár i s fyzioterapeutom tímu ostali v Belgicku. "Robíme nejaké cvičenia, do konca týždňa mám určený program, aby mi neochabol sval, budúci týždeň začnem pomaly behať... Počítam s tým, že za tri týždne už budem môcť pomaly nastúpiť do tréningového procesu," hovorí Marek Špilár. Samozrejme, že neostáva nič iné, len mu v tom držať palce, pretože sa zdá, že príde o dosť. Marek Špilár totiž príde nielen o Anglicko, ale v drese belgického tímu s určitosťou i o zápasy domáce zápasy s Galatasaray (23. október) a Barcelonou (29. opktóber). A medzitým, 26. októbra i o prestížny domáci súboj na Jan Breydel Stadion s Anderlechtom Brusel...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.