Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Marek Seman ostáva v službách Bardejova

Marek Seman (v popredí v prúžkovanom). Definitívne ostáva v drese Bardejova. (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|Publikované 22. jan 2013 o 00:00

V prípravnom stretnutí druholigových futbalistov Partizán Bardejov remizoval s MŠK Zemplín Michalovce 1:1.

V oboch tímoch príležitosť dostali známe tváre z jesennej časti, no o dresy možno svojich budúcich klubov sa usilujú ďalší, potešiteľné je, že nechýbajú mladí futbalisti.

BARDEJOV. V posledných dňoch sa šírili informácie o kádri Partizána Bardejov, a tak sme vyzvedali u toho najpovolanejšieho, ktorým je športový riaditeľ klubu Marek Kukulský.

„Z jesenného kádra definitívne odišli Palša s Kuhajdíkom do Malajzie, Dupkala a Ivanko Macej sa vrátili do Tatrana Prešov. Vrátili sa chlapci z hosťovania v Bardejovskej Novej Vsi, Bučko zo Svidníka, skúšame Kantarasa zo Srbska a Oijrogbeho z Nigérie, ktorí pôsobili v Moldave nad Bodvou. Marek Seman, náš najlepší strelec, dostal ponuku z Ružinej, ktorá sa chce zachrániť. Dostal od nás súhlas, aby sa tam pozrel a absolvoval jeden tréning. My sme všetko zvážili, je to jeden z našich najskúsenejších a najlepších hráčov, takže po rozhovore naďalej zostáva v Bardejove. Berecký po zranení už trénuje a aj nastúpil na zápas, najhoršie sú na tom Pisárik a Lauko, ktorí dlhodobo laborujú.”

Kukulský zdôraznil, že v klube nie sú žiadne problémy hospodárskeho či finančného charakteru, všetci tréneri, vrátane mládežníckych, a hráči dostávajú výplaty včas.

Sústredenie v kúpeľoch

Pridal sa aj tréner Partizána Bardejov Rastislav Kica, ktorý súčasný stav zimnej prípravy charakterizuje takto: „Predstavu o kostre mužstva mám, aj keď spomínaní hráči zo základu odišli. Máme na to ešte šesť týždňov. Keby Seman odišiel, tak by sme sa museli s tým vyrovnať. Som rád, že sa vrátil, lebo je naším lídrom a verím, že aj na jar u nás obuje strelecké kopačky. V závere týždňa sme boli tri dni na sústredení v našich kúpeľoch, prospelo to po všetkých stránkach. Predstavu o tých 16 či 18 hráčoch, ktorí zostanú, mám, no niektorí mladí musia hrať v iných kluboch na hosťovaní.” Zdá sa, že o hrotový post útočníka sa usiluje Stanislav Cuprišin, ktorý v jesennej časti dal len jeden gól, no teraz v oboch prípravných skóroval: „V lige jeden a v pohároch tri ma neuspokojili. Bolo to nedobré obdobie pre mňa, ale treba myslieť pozitívne, trénovať. Je pravdou, že už tretí rok fungujem tak, že sa snažím plniť nielen školské, ale aj tréningové povinnosti, je to náročné. Verím, že ten polrok do bakalára zvládnem.”

Kormidelník Michaloviec Albert Rusnák má už vo svojom tíme skúseného Vladimíra Janočka, no v týchto dňoch dáva príležitosť mladým, aj ho keď mrzia zranenia.

„Bol to náš prvý prípravný zápas, škoda, že na ťažkej ľadovej umelej tráve nikomu nič nedal. U nás to mohlo byť lepšie. Zaradili sme do prípravy nášho Horňáka z dorastu, skúšame rovnako mladého Makemadinova (1994) z Ukrajiny. Chýbajú nám v príprave zranení Jurčo, Daňko i mladý odchovanec Partizána Leško.”Súvisiace články