Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Marek Lukáč vedel o slabine Zajaroša, no i tak naňho nevyzrel

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Čaňa - V drese Senca sa v Čani predstavila celá plejáda hráčov z východného Slovenska. My sme narátali sedem futbalistov a pri jednej trojici sme sa

zastavili.

Erik Takáč: "Čaňa dobre bránila, no na druhej strane na hrot útoku sme dostávali málo lôpt. Myslím si, že máme na viac, než, čo sme odviedli na ihrisku. Mali sme slabý pohyb. Po obrátke sa to síce zlepšilo, no nestačilo to ani na remízu. Vedeli sme, čo nás čaká v Čani, že domáci hrajú agresívne, no trúfali sme si aspoň na bod." Nový tréner mužstva Jozef Valovič nemohol byť po takomto priebehu spokojný s výsledkom a ani hrou, preto počas prestávky nabádal svojich zverencov, aby zvýšili úsilie. "Povedal nám, že máme naďalej pokojne hrať a že dva góly strelíme, avšak nepodarilo sa nám to. Šance sme na to mali, no nepremenili sme ich." Pred týmto meraním síl bol Senec na 3. mieste, po ňom klesol na šieste, tesne pred Čaňou. Nič to však nemení na cieľoch mužstva. "Stále máme postupové ambície. Pán Bartko len to chce."

Ideálnu šancu na vyrovnanie mal na kopačkách Marek Lukáč, ale jeho úmysel pri prečíslení, keď sa rútili štyria Senčania na dvoch obrancov Čane brankár Zajaroš skvelým zákrokom zmaril. "Bola to čistá šanca. Loptu som chcel streliť viac do kríža. Brankár by potom asi nemal šancu, mal som ju však trochu na dlhú nohu, tak som ju nezasiahol najlepšie," vysvetlil Marek Lukáč, ktorý bol kedysi spoluhráčom Petra Zajaroša v Humennom. "Trochu sme sa spolu pred zápasom naťahovali. Čo som si pamätal, tak som vedel, že o čosi slabšiu má pravú stranu. Chcel som tam streliť, ale krížna strela mi nevyšla najlepšie." Dve vyložené šance na vyrovnanie mal však i Pavol Piatka. "Uňho nie je zvykom, že zahodí také dve tutovky. Myslím si, že herne sme mali na remízu, len dnes nám nebolo súdené streliť gól. Ktoré mužstvo vonku neskóruje, tak určite nemá nárok bodovať," poznamenal Marek Lukáč.

Spoľahlivý výkon v obrane Koby podal Martin Lukáč. Urastený futbalista využíval svoje parametre v osobných súbojoch na zemi, no hlavne vo vzduchu. V jednom prípade však predsa ani on nestačil zabrániť krásnemu gólu domáceho Puháka. "Chyba asi nastala pri preberaní hráčov. Nemôže sa stať, aby sme po strate lopty na súperovej šestnástke a rýchlom brejku, bez prerušenia hry, dostali takýto gól. Nechali sme Puháka voľného a pre tohto obávaného strelca nebol problém skórovať. So svojím výkonom som celkom spokojný, no sklamanie z prehry je veľmi veľké," vyjadril sa Martin Lukáč. Ten si po prestávke s chuti zahlavičkoval. Už to vyzeralo ako cez kopirák - výkop z domácej päťka, brankár Zajaroš zakričal "Emil", no každá lopta pristála na hlave Martina Lukáča, akoby ich priťahoval, Emil Žiga v domácom drese v týchto súbojoch ťahal za kratší koniec. "Je to moja úloha vyhrávať hlavičkové súboje a nedovoliť súperovi predlžovať lopty na rýchlonohého Puháka," dodal Martin Lukáč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.