Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Marek Kováč veril v zisk bodu

Sportnet|Publikované 8. nov 2006 o 00:00

Brzotín - V nedeľňajšom zápase proti Vyšnej Slanej nastúpil v drese Brzotína s kapitánskom páskou Marek Kováč. Nahradil tak stabilného kapitána

Róberta Dókusa, ktorý spolu s R. Farkašom videli v predchádzajúcom zápase červené karty. Kým Vyšnoslanci súperia o popredné priečky, Brzotínčania sa motajú na chvoste tabuľky. Nakoniec sa však predsa len zrodila remíza. Aký bol teda zápas z pohľadu M. Kováča.

Potrebovali sme získať body, ktoré nám pomôžu v boji o udržanie sa v I. triede. Chýbali nám však Robo Dókus i Farkaš. Mužstvo tak bolo oslabené, lebo adekvátnu náhradu za nich nemáme. Snažili sme sa uhrať dobrý výsledok.

Dali ste vedúci gól. Natiahnuť náskok sa však nepodarilo.

Snažili sme sa, no súper tlačil celý druhý polčas. Odolávali sme, kým sa dalo. Hostia vyrovnali a pri druhom góle rýchlo rozohrali priamy, my sme to nezabezpečili a padlo to.

Nakoniec sa vám predsa len podarilo vyrovnať. Veril si v remízu?

Vo vyrovnanie i víťazstvo treba veriť do poslednej minúty. No s takýmto súperom, ktorý má kvalitných hráčov, sme oslabení len ťažko mohli získať tri body.

S remízou si teda spokojný?

Spokojnosť aspoň s bodom je, aj keď tri by boli lepšie.

Nastúpil si s kapitánskou páskou. Ako sa ti hralo?

Bolo to v pohode. Kapitán nie je až taký dôležitý, stačí keď celé mužstvo hrá. Kapitán to trochu môže dirigovať. Momentálne však máme také mužstvo, ktoré potrebuje minimálne štyroch nových hráčov, aby sa to zlepšilo. Inak bude na jar ťažko.

Súvisiace články