Hamšík debutoval za Göteborg. Je to skvelý pocit, povedal po zápase

Marek Hamšík v drese IFK Göteborg.
Marek Hamšík v drese IFK Göteborg. (Autor: facebook/IFK Göteborg)
Michal Šášky, Ivan Mriška|19. apr 2021 o 21:35 (aktualizované 19. apr 2021 o 22:22)

Nominácia do zápasu ho prekvapila.

GÖTEBORG. Slovenský futbalista Marek Hamšík debutoval vo švédskej najvyššej súťaži.

V zápase 2. kola Allsvenskan medzi jeho IFK Göteborg a hosťujúcim AIK Štokholm (2:0) nastúpil ako striedajúci hráč v 74. minúte.

„Debut veľkej hviezdy je na svete. Marek Hamšík nastúpil za IFK Göteborg proti veľkému konkurentovi z AIK Štokholm,“ píšu švédske médiá.

Hamšík: Nie je to ľahké

Prvý štart kapitána slovenskej reprezentácie bol oddialený, pretože sa hneď na druhom tréningu za nový klub zranil.

Pre zranenie lýtka neodohral ani tri marcové zápasy kvalifikácie MS 2022. Naposledy sa na trávnikoch v súťažnom dueli predstavil v novembri minulého roka.

„Nehral som štyri mesiace, preto to pre mňa nie je ľahké. Som ale v poriadku, je skvelý pocit opäť hrať. Myslím si, že som pripravený,“ portál gp.se cituje slová Hamšíka.

Víťazstvo domácich zariadil už v prvom polčase dvomi gólmi islandský útočník Kolbeinn Sigthorsson.

Marek Hamšík pri debute za IFK Göteborg.
Marek Hamšík pri debute za IFK Göteborg. (Autor: instagram/IFK Göteborg)

Hamšík odohral pri debute šestnásť minút. Počas nich mal 18 dotykov s loptou a vyhral všetky osobné súboje na ihrisku aj vo vzduchu.

Špecializovaný portál SofaScore.com mu udelil známku 6.8, čo je najvyššia spomedzi striedajúcich hráčov.

„Som veľmi rád, že sme dnes zvíťazili. Vyhrali sme pre našich fanúšikov. Tri body sú pre nás veľmi dôležité,“ dodal Hamšík po zápase.

Marek Hamšík a jeho štatistiky pri debute za IFK Göteborg.
Marek Hamšík a jeho štatistiky pri debute za IFK Göteborg. (Autor: SofaScore.com)

Nominácia ho prekvapila

Na otázku švédskych novinárov, či nebol sklamaný, že nenastúpil od začiatku, odpovedal pokorne:

„Nie. Prečo? Prekvapilo ma, že ma tréneri vôbec vybrali do zápasového kádra. Som šťastný za túto šancu a za minúty, ktoré som dostal,“ uviedol pre expressen.se.

Slovenský reprezentant, ktorý v kvalifikácii na MS 2022 do Kataru výrazne chýbal tímu Štefana Tarkoviča dúfa, že čoskoro bude pripravený odohrať deväťdesiat minút.

„Chcem hrať a pomáhať tímu dosahovať dobré výsledky. Potrebujem preto tento týždeň poriadne potrénovať a potom sa uvidí. Na vybudovanie kondície potrebujem tak dva – tri zápasy,“ vysvetlil.

IFK Göteborg má na konte štyri body, pred týždňom remizoval na ihrisku Örebro. Len dva tímy majú po druhom kole na konte plný počet bodov.

Göteborg je tiež jedným zo štyroch mužstiev švédskej Allsvenskan, ktoré v úvodných dvoch kolách neinkasovali.

Tabuľka

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Hamšík debutoval za Göteborg. Je to skvelý pocit, povedal po zápase