Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Marek Fabuľa sa o pozvánke do kempu pražských klokanov dozvedel z teletextu...

Sportnet|Publikované 28. nov 2002 o 23:00

Prešov S neskrývaným záujmom sme si prečítali agentúrnu správu o tom, že popri Bratislavčanovi Kozmerovi a ďalších futbalistoch, si tréner

Bohemiansu Praha Dušan Uhrin mladší, pozval do budúcotýždňového kempu aj strednopoliara Ružomberka Mareka Fabuľu. Pozoruhodné na tejto informácii je fakt, že v priebehu tejto futbalovej jesene sa M. Fabuľa (na snímke v popredí) vrátil do materského klubu, teda do Tatrana Prešov, za ktorý hral a s ktorým aj naďalej v týchto dňoch trénuje. Vychádzajúc z tvrdení predstaviteľov Tatrana, Fabuľa je v tíme zeleno bielych na riadny prestup.

Včera sme ho zastihli na tréningu Molkových druholigových zverencov v prešovskej Mestskej hale. "Sám som z toho, čí som vlastne hráč, pravdupovediac, vyvedený z miery. Čo sa týka pozvánky do kempu pražských klokanov, momentálne posledného mužstva českej Gambrinus ligy, o nej ma informoval môj otec v stredu večer. Túto zvesť zachytil na teletexte a hneď mi telefonoval," vysvetľuje M. Fabuľa. "Pravda je taká, že s mojim manažérom sme sa o takejto možnosti bavili. Avšak len v rovine možnosti. Teda o ničom konkrétnom, tobôž nie záväznom." Do Tatrana Prešov ste prichádzali s úmyslom pomôcť klubu, v ktorom ste futbalovo vyrástli v jeho neľahkom postavení. Avšak i s tým, že ak sa v zime naskytne šanca na zahraničné angažmán, pôjdete ďalej. Takže tá chvíľa už nastala, pričom Bohemnians nemusí byť tou pravou alternatívou? "Nateraz je predčasné hovoriť i o iných alternatívach. Isteže, pracuje sa na tom, aby nebola jediná. Niečo s a tvorí, niečo vybavuje. Nakoniec, také je teraz futbalové obdobie. Mnohé kluby majú voľno, iným končia súťaže. Všetko je teda otvorené a myslím, že až ďalšie dni naznačia alternatívu môjho ďalšieho futbalového smerovania." Ak by zahraničné angažmán nevyšlo, ostane v Prešove aj na jar? "Dúfam, že niečo predsa len vyjde..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.