Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Marek Čerňa strieľa v Trebišove rozhodujúce góly

Sportnet|Publikované 15. nov 2004 o 00:00

Trebišov - Urastený útočník trebišovského Slavoja Marek Čerňa prišiel na južný Zemplín v minulej sezóne z HFC Humenné, aby zvýšil konkurenciu v

útočných radoch. V priebehu jesennej druholigovej súťaže mu však tréneri Slavoja hľadali najideálnejší post. Skúšal to i v obrane, ale ako sám povedal, najlepšie sa cíti na hrote útoku. Dal síce len dva góly, lenže obidve mali prívlastok rozhodujúce, znamenajúce víťazstvo. Najprv v stretnutí s Veľkým Lapášom zvyšoval v nadstavenom čase na konečných 3:1 a teraz s Podbrezovou tesne pred odchodom do šatní dokopol loptu do Hanákovej siete. "Po štandardnej situácii lopta spadla do šestnástky, ja som ju získal a posunul som ju Gerimu, skĺzla sa popod brankára a mne už neostávalo nič iné, len kontrolovať jej smer. Bál som sa, či neostane stáť v blate, preto som ju radšej dokopol za bránkovú čiaru. Inak to bol z našej strany bojovný výkon, veľký futbal sa na takomto teréne hrať nedal," okomentoval rozhodujúcu situáciu zo záveru prvého polčasu úspešný strelec.

Zostava Slavoja sa v posledných stretnutiach dosť podobala tej úspešnej z tretej ligy a na lavičke náhradníkov zostali sedieť Červenec, Kakaščík, Kiačik, Rusnák i Šimko. Útočný dvojzáprah Trebišovčanov tak vytvorili Čerňa s Novákom. "S Jankom Novákom sa mi hralo dobre, už v Báči sme naznačili naše možnosti. Tesne pred gólom mal ideálnu príležitosť, lenže po mojej prihrávke trafil len žrď. Mladý Novák potrebuje nabrať ešte veľa skúseností," pokračoval Marek Čerňa.

V nedávnej dohrávke proti Tatranu Prešov sa obrana súpera úspešne bránila, pretože poľahky odvracala dlhé nakopávané lopty pred vlastné pokutové územie. Ani vysoký útočník Slavoja sa proti Prešovčanom nepresadil a pred dôležitým stretnutím s Podbrezovou zmenili Trebišovčania svoju stratégiu. " Tiež si myslím, že je lepšie hrať kombinačne po zemi, pretože s vysokými loptami to máme ťažké a zložité. Obrancovia súpera sa rýchlo sformujú, postrkujú nás a v konečnom dôsledku nás rýchlo odzbroja. Podbrezovčania majú v tejto formácii vysokých zadákov, najmä Chudík tam dominuje. Sme radi, že sa nám podarilo zdolať ťažkého súpera zo stredu tabuľky a týmto víťazstvom živíme našu nádej na záchranu v druhej lige. Škoda len, že je tu zimná prestávka, lebo v posledných zápasoch sme ukázali zlepšenie našej formy. Určite máme na viac, ako sme doteraz predviedli," ukončil odchovanec humenského futbalu.

Súvisiace články