Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Marek Bubenko studenú sprchu vo VŠA zvládol, zvykol si už na vojenčine

Sportnet|Publikované 29. sep 2003 o 22:00

Košice - Tri body vo vrecku, z Košíc sa Nitrančanom odchádzalo veselo. S víťazstvom 3:0 určite nepočítali, iba ak v prípade, že by Košičania opať

zaštrajkovali a Nitra by vyhrala 3:0 po kontumácii. "Ani sme nevedeli, či sa bude hrať, alebo nie. Ale išli sme s cieľom zvíťaziť. Boli sme pripravení hrať a už bolo jedno, či proti nám budú hrať dorastenci alebo ten zvyšok kádra. Nakoniec, pokiaľ viem, okrem tých troch resp. štyroch starších a skúsenejších hráčov hrali Košičania tak, ako doteraz. Aj nám chýbali štyria hráči zo základnej zostavy, takže v tomto smere sa Košičania nemajú na čo vyhovárať," hovorí bývalý prešovský záložník, teraz stredopoliar FC Nitra Marek Bubenko (na snímke vpravo).

Nitra vyhrala v Košiciach 3:0, výsledkovo musí byť spokojná. Ako hodnotí samotný zápas Marek Bubenko? "Na to, že hrali mužstvá zo spodku tabuľky, bol tento zápas dosť živý. Oba tímy mali dosť príležitostí pred bránkami, škoda, že v prvom polčase sme niektoré nepremenili. V druhom sme však dali gól a potom to už chlapci dotiahli do víťazného konca."

Marek Bubenko v sobotu na atletickom štadióne vo VŠA zápas nedohral, v 65. minúte ho striedal Babic. A tak bol jedným z dvoch Nitrančanov, ktorí okúsili studené sprchy. Ostatní spoluhráči totiž po tom, čo sa vedenie Nitry rýchlo zorientovalo, dostalo pokyn nesprchovať sa. Nasledoval presun do Mestskej plavárne, kde sa vysprchoval v už teplejšej vode zvyšný tím. "Ja som nevedel o tom, že sa pôjde niekde mimo. Takže som sa, spolu s Rábekom, vysprchoval v tej studenej vode." Dvojica Nitrančanov vraj pod studenou nevrieskala. "Bol som na vojenčine, tam som si zvykol," smeje sa Marek Bubenko.

Aj v Nitre sa hráči vytrápili. V utorok minulého týždňa prišlo v klube ku veľkým zmenám. Šéfom nitrianskeho klubu sa stal Vladimír Vikor, keď nahradil na tomto poste Zoltána Molnára. Z lavičky odišladvojica Jozef Šuran - Marián Tibenský, nahradila ju dvojica Zoltán Molnár a Rastislav Vincúr, ktorý dovtedy vykonával funkciu druhého asistenta a trénera brankárov. Čudná rošáda? Jej vysvetlenie: Molnár sa vzdal funkcie prezidenta FC Nitra, z funkcie výkonného riaditeľa nášho klubu, ktorú tiež súbežne

vykonával, ho odvolala správna rada nitrianskeho klubu. Ako hlavný tréner má zmluvu na dva roky, s Jozefom Šuranom a Mariánom Tibenským sa Nitrančania dohodli na rozviazaní a predčasnom ukončení ich platných zmlúv. Zmeny sú výsledkom toho, čo Nitra dosahovala, veď pred zápasom s 1. FC bola na poslednom mieste. Ešte že si našla náhradníka... "Zatiaľ to nejde podľa našich predstáv. Ani podľa mojich. Teraz tu už boli náznaky zlepšenia, toto víťazstvo nás môže nasmerovať k niečomu lepšiemu."

Spomínali sme, že Marek Bubenko zápas nedohral. Po stretnutí kríval. "Zranil som sa a musel som ísť dolu. Nakopnutý členok, nedalo sa pokračovať. Celkovo s tým mám problémy, také dva tri týždne a teraz mi do toho súper skočil."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.