Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Marek Bartánus: Play-off je o boji

V súboji s Martinčanmi. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 9. mar 2014 o 23:00

Po dvoch zápasoch vedú košickí hokejisti v štvrťfinálovej sérii nad Martinom 2:0.

Aj včerajší druhý duel v Steel Aréne dotiahli oceliari do víťazného konca. Bola to však vyrovnanejšia partia, v ktorej sa zrodila tesná výhra 3:2.

KOŠICE. Rovnako ako v prvom stretnutí, aj v druhom išli aktéri štvrťfinálovej série v Košiciach do tretej tretiny za stavu 2:1.

Tak ako v sobotu sa oceliarom podarilo pridať tretí gól, ďalšie však už neprišli. Naopak, tesne pred koncom Martin ešte súboj zdramatizoval.

„Aj v prvom zápase to bolo vyrovnané až do tretej tretiny. V nej sme gólmi odskočili a potom sa už hralo super. Play-off je o boji a to sa ukázalo aj v druhom zápase. V sérii vedieme 2:0 a už sa sústredíme na jej pokračovanie v Martine,“ rozhovoril sa po víťazstve 3:2 košický útočník Marek Bartánus, ktorý dal v polovici zápasu druhý gól domácich.

„Martinskí obrancovia hrali v druhom zápase o niečo rýchlejšie. Ale nato sa musíme pripraviť. Zápasy v play-off sú často vyrovnané. Dôležité sú však víťazstvá. To, že Martin v Košiciach nevyhrával, na to sa teraz nik nepýta. Teraz je to boj od 1. do 60. minúty. Ideme krôčik po krôčiku. Cieľ máme daný a za ním si ideme.“

Košičania vyťažili z domáceho prostredia maximum. V stredu a vo štvrtok sa predstavia v Martine. Ideálny scenár by bol nepripustiť návrat partie do Steel Arény.

„Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. Či by to bolo na zápasy 4:0 alebo by sme postúpili po inom výsledku, to nie je podstatné. Rozhodujúci je postup,“ podotkol Bartánus, ktorý v 31. min. nasmeroval v presilovke do martinskej bránky puk, ktorý sa k nemu odrazil od mantinelu. „Predo mnou bola odkrytá bránka. Som rád, že som to trafil.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.