Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Marcinko oslávil nomináciu do Soči gólom

Zľava: Peter Sojčík z HC Košice, Dušan Sidor a Dávid Gaborčík z HK Poprad. (Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
Sportnet|Publikované 7. jan 2014 o 23:00

Hokejisti Košíc natiahli svoju víťaznú sériu aj vo včerajšom východniarskom derby v Poprade, kde vyhrali 2:1 po predĺžení.

POPRAD. Kamzíci odohrali proti suverénnemu lídrovi extraligovej tabuľky vyrovnanú partiu, no šťastena sa napokon priklonila na stranu oceliarov.

V hosťujúcom drese pútal najväčšiu pozornosť útočník Tomáš Marcinko, ktorý sa v autobuse počas cesty na zápas v Poprade dozvedel o svojej nominácii na zimné olympijské hry v Soči.

„Samozrejme, veľmi ma to potešilo, je to doposiaľ najväčší úspech v mojej hokejovej kariére. Spoluhráči si ma hneď v autobuse doberali, ale to patrí k tomu. Snažil som sa sústrediť hlavne na tento zápas a nie na to, že som medzi nominovanými hráčmi do Soči,“ povedal bezprostredne po skončení včerajšieho súboja v Poprade vysoký košický center.

Je to obrovská pocta

Marcinko je jediným extraligistom v olympijskom výbere trénera Slovenska Vladimíra Vůjtka.

„Milo ma to prekvapilo. Je to pre mňa obrovská pocta byť v spoločnosti hráčov, ktorí boli odmalička mojimi veľkými hokejovými vzormi. Budem sa snažiť obstáť medzi nimi čo najlepšie. Teraz si ešte poriadne ani neuvedomujem, že budem hrať na olympiáde proti najlepším hráčom na svete,“ zamýšľal sa Marcinko.

V 24. minúte východniarskeho derby otváral skóre, keď po akcii so Sojčíkom šťastnou strelou pomedzi betóny prekonal popradského brankára Sidora.

„Bola to pekná akcia, aj keď so šťastnou koncovkou. Chcel som to riešiť technicky, no puk sa mi v poslednom momente skĺzol z čepele hokejky. Do bránky som ho tlačil aj očami a som rád, že to tam padlo. Bol to šťastný gól, ale aj také sa počítajú,“ opísal svoj presný zásah Tomáš Marcinko.

Aj vďaka nemu vyhrali Košičania pod Vysokými Tatrami 2:1 po predĺžení a z popradského ľadu si odviezli domov dva body.

Marcinko je jediným extraligistom v olympijskom výbere. FOTO: TASR

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.