Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Marcela Ižová góly strieľa ďalej, ale už v Žiari

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Košice/ Žiar nad Hronom - Lokomotíva Košice v skupine Východ v ženskej futbalovej lige zatiaľ neoslňuje, prehrala v Žiline 0:4, doma s Veľkým Krtíšom

1:3. Po fúzii Olympie a Spartaka sú začiatky ťažké, cieľom je postup do finálovej časti resp. do nadstavbovej skupiny o titul. S postupom do nej by v skupine Západ nemal mať problémy Žiar nad Hronom. Už aj s reprezentačnou útočníčkou a bývalou útočníčkou a strelkyňou Olympie Košice Marcelou Ižovou (na obr.), ktorá v novej sezóne zarezáva v ambicióznom stredoslovemnskom tíme. "Na západe sa začalo skôr, my konkrétne sme začínali už 24. augusta. Hrali sme teda už štyri kolá, vo všetkých štyroch našich zápasoch sme jasne zvíťazili. V prvom kole sme hrali v Malých Dvorníkoch, vyhrali sme 3:1. Potom sme vyhrali 11:0 s Novými Zámkami, v Čadci to bolo 7:0 pre nás, úspešné sme boli i v Nitre," hovorí Marcela Ižová, ktorá už v druhom zápase s Novými Zámkami dosiahla hetrik. V Košiciach dávala gól, dva, tri na zápas, ako to s ňou vyzerá v Žiari nad Hronom? "Ááá, podobne," smeje sa rodáčka z Veľat od Trebišova. V Žiari nad Hronom je maximálne spokojná. "Poskytli mi pracovné miesto, robím pri futbale, ubytovanie, nesťažujem sa."

Žiar je akousi anomáliou v slovenskom ženskom futbale, ktorý trpí nedostatkom financií, záujmu a bazíruje na úrovni, pre ktorú je niekedy prisilné i slovo amatérska. Pred dvoma rokmi skončil Žiar v lige suverénne posledný, potom však doň funkcionári začali skupovať bývalé či súčasné reprezentantky a ovocie v podobe prvého titulu sa dostavilo už v minulej sezóne.

Marcela Ižová bola v posledných rokoch neodmysliteľnou súčasťou Olympie. "Samozrejme, veľa som tu zažila a neodchádzalo sa mi ľahko. Päť rokov však bolo viac ako dosť, treba skúsiť niečo nové. Volila som inú cestu, hádam tú lepšiu..."

Olympia oficiálne skončila, fúzovala so Spartakom do Lokomotívy. "To nemalo súvis. Ja som chcela odísť už skôr, aj som mala odísť do Žiaru. Ale z Košíc ma nechceli pustiť, to som pritom ešte nevedela, že sa tu bude niečo spájať. Ja som sa dohodla tak, že keď skončí sezóna, tak ma uvoľnia a odídem."

Žiar nad Hronom na jar v nadstavbe o titul uvidíme, Lokomotíva je o niečo otáznejšia. "Samozrejme, že Lokomotíve držím palce, aby sa do nadstavby prebojovala. Ja by som si v Košiciach chcela zahrať, chcela by som to zažiť. Dúfam, že Košičanky postúpia, ale zatiaľ nemajú bohvieaké výsledky. Možno sa však pozbierajú a dokážu to...," hovorí Marcela Ižová, ktorá aj takto pozdravuje všetky bývalé spoluhráčky. "Nech sa im darí. A pozdravujem i rodičov a kamarátov z Veľat, ktorí mi držia palce."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.