Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Marcel Matanin sa chystá na maratón

Sportnet|Publikované 10. dec 2002 o 23:00

Košice - Dlhé behy stále priťahovali nielen atlétov, ale najmä divákov a sú ozdobou všetkých veľkých i malých podujatí. Sú zaujímavé aj pre sponzora,

akým je Obalservis Košice, ktorý pritúlil skupinu športovcov, medzi ktorými nechýba úspešný reprezentant Slovenska, 29-ročný Marcel Matanin. V tomto roku víťaz domáceho šampionátu na dráhe má niekoľko reprezentačných štartov. Veľký úspech dosiahol na akademických majstrovstvá Európy vysokoškolákov, kde v polmaratóne sa umiestnil ako tretí a získal cennú bronzovú medailu.

Najväčší úspech však dosiahol mimo atletického hnutia, o čom hovorí takto: "Najviac si vážim 2. miesto na majstrovstvách sveta v behu do vrchu štvorčlenných družstiev, kde Slovensko dobehlo na druhom mieste a ja som sa o to pričinil veľkou mierou a, samozrejme, akademickú medailu. Bežal som aj na dráhe, ale žiaľ, nevieme u nás urobiť kvalitné preteky, aby sme častejšie všetci behali spolu. K optimu sa priblížili majstrovstvá Slovenska na 10 km, ale len preto, že boli finančné hodnotené. Atletika na dráhe v dlhých behoch u nás je veľmi slabá." Marcel Matanin však od atletiky neodchádza, skôr naopak. "Na budúci rok by som chcel bežať v úvode polmaratón. Asi to bude v Berlíne a na jeseň určite pobežím maratón. Neviem kde, ani ako, netrúfnem si povedať ani približný čas, ale chcem prvýkrát vyskúšať túto trať. Nad tým uvažujem už posledné dva roky. Veľa o tom rozprávame, veľa čítam o príprave maratóncov, pomaličky sa dostávam do obdobia, keď to treba skúsiť." A čo hovorí náš úspešný reprezentant o podmienkach na svoje vrcholové športové podujatia? "V Obalservise máme vytvorené veľmi dobré podmienky a z reprezentácie Slovenského atletického zväzu sme nedostávali a ani nič nedostávame. Nespolieham sa na atletický zväz, že dostanem nejakú výstroj alebo peniaze."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.