Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Marcel Hossa podpísal trojročnú dvojcestnú zmluvu s Montrealom Canadiens

TASR|15. aug 2001 o 12:17

Montreal 14. augusta (TASR) - Mladý slovenský hokejový útočník Marcel Hossa podpísal v utorok trojročnú dvojcestnú zmluvu s kanadským klubom NHL Montrealom Canadiens. Ak sa mu v prípravnom kempe svojimi výkonmi podarí presvedčiť vedenie klubu, stane sa

novým spoluhráčom reprezentačného útočníka Richarda Zedníka.

"Marcela považujú odborníci za jednu z našich najlepších nádejí. Je to veľmi silný krídelník so skvelým útočným talentom. V uplynulej sezóne predviedol dobré pokroky najmä v oblasti zručnosti a hokejovej zrelosti," povedal generálny manažér Canadiens André Savard. Výšku kontraktu mladšieho brata slávnejšieho Mariána predstavitelia klubu nezverejnili. V prípade, že vedenie uprednostní iných hráčov z prípravného kempu, čaká Hossu s najväčšou pravdepodobnosťou pôsobenie na farmárskom tíme Canadiens v AHL v Quebecu.

V posledných troch sezónach obliekal 19-ročný Hossa dres Portlandu Winter Hawks v juniorskej súťaži WHL. V 188 zápasoch zaznamenal 164 bodov za 65 gólov a 99 asistencií. V marci ho vyhlásili za Hráča mesiaca WHL a svoj tím doviedol v play off až do finále proti Red Deer Rebels. Montreal ho draftoval v uplynulom roku zo 16. pozície 1. kola.

Súvisiace články