Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Maratónec Matanin chce dobehnúť do cieľa, veľké oči pred súťažou nemá

TASR|24. aug 2004 o 12:56

Bratislava 24. augusta (TASR) - Do dejiska Hier XXVIII. olympiády v Aténach odletela v stredu dopoludnia z viedenského letiska posledná sedemčlenná časť ...

Bratislava 24. augusta (TASR) - Do dejiska Hier XXVIII. olympiády v Aténach odletela v stredu dopoludnia z viedenského letiska posledná sedemčlenná časť slovenskej výpravy.

Okrem dvojice zápasníkov - voľnoštýliarov Štefana Fernyáka a Petra Pechu a ich trénera Petra Hirjaka sú v nej traja chodeckí maratónci (Miloš Bátovský, Peter Korčok a Kazimír Verkin), ako aj klasický maratónec Marcel Matanin. Všetci títo slovenskí pretekári do aténskych bojov zasiahnu až v samotnom závere tohtoročnej olympiády, konkrétne v dňoch v dňoch 27. - 29 augusta. Práve 30-ročný Marcel Matanin bude posledným Slovákom, ktorý pod gréckou Akropolou bude bojovať o olympijské pocty v najťažšej atletickej disciplíne. Maratónsky beh je totiž na programe až 29. augusta (štart o 18.00 h) a pobeží sa práve na trati, kde sa tento namáhavý beh na 41,194 km zrodil.

"Keďže Robo bežal posledný maratón v Sydney a tam nedobehol, tak ja sa pokúsim dobehnúť," povedal s úsmevom Marcel Matanin, ktorý záverečné dni prípravy absolvoval práve v spoločnosti Róberta Štefka, dnes už čerstvého českého olympionika v maratóne. "Samozrejme, nemám nejaké veľké oči. Takže sa budem usilovať dobehnúť a urobiť dobrý výsledok," zopakoval svoje odhodlanie rodák z Vranova nad Topľou.

Ako zverenec Miroslava Okáľa ďalej uviedol, zložité boli tie kilometre, ktoré musel v príprave nabehať. Týždenne to bolo 190 až 200 kilometrov. "Je to dosť, no v súvislosti s olympijským maratónom sa nedá predpovedať dopredu ani umiestnenie, ani čas," zdôraznil pretekár košického klubu TJ Obal Servis. "Bude tam teplo. Bude tam veľa faktorov, ktoré ovplyvnia vlastne celý ten maratónsky výkon," dodal skúsený vytrvalec, ktorý okrem behu na dlhé trate našiel záľubu aj v rybolove.

Súvisiace články